spotkania

Promocja książki "Ta nasza młodość... Jak dorastało się w PRL?"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 13.10.2017
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Czym były komitety kolejkowe? Kto mógł kupować w Peweksach? Jaki serial pobił wszelkie rekordy popularności w 1986 roku? To tylko trzy z szeregu pytań, na które odpowiedź znajdziemy w książce "Ta nasza młodość… Jak dorastało się w PRL?" autorstwa Tomasza Ławeckiego i Kazimierza Kunickiego. Pierwszego z nich gościć będziemy w piątek, 13 października, o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Spotkanie poprowadzi Michał Ogórek. Wstęp wolny.
"Ta nasza młodość..." to opowieść o czterdziestu pięciu latach powojennej Polski, panorama kraju teoretycznie wolnego, ale w rzeczywistości pełnego ograniczeń. Ławecki i Kunicki przypominają lata odbudowy państwa z ruin, popularne muzyczne zespoły i szał na Fiaty 126 p, ale także puste półki, kilometrowe kolejki przed sklepami i inwigilację bezpieki. Dla pamiętających te czasy książka będzie ciekawą konfrontacją z własnymi wspomnieniami, dla urodzonych w wolnej Polsce – podróżą w barwną i zaskakującą przeszłość.

Tomasz Ławecki w swojej twórczości lubi sięgać po tematy związane z historią Polski. W jego dorobku są takie pozycje, jak np. "Dlaczego Polska. Kalejdoskop", "Dwudziestolecie międzywojenne. Miejsca ludzie, wydarzenia", "Kazimierz Górski. Z piłką przez życie", "I i II wojna światowa. Polska i Polacy" oraz cykl "Kronika PRL".

Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy. Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Od 1989 związany z „Gazetą Wyborczą” jako stały felietonista. Autor książek, m.in. "Przewodnik po Polsce", "Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok", współautor publikacji "Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL" i napisanej wspólnie z prof. Jerzym Bralczykiem "Kiełbasy i sznurka".

Spotkanie w MNS–CDP jest częścią Festiwalu Czytania „Odkrywcy wyobraźni”. Szczegółowy program Festiwalu tutaj
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję