koncerty inne

Program Jarmarku Niepodległościowego w Alei Kwiatowej

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Aleja Kwiatowa / pl. Żołnierza Polskiego
Kiedy?
Niedziela, 11.11.2018
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 11.11.2018
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Warsztaty dla najmłodszych, występy szczecińskich artystów, rodzinny bieg oraz dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać zbliżający się Jarmark Niepodległościowy, który w niedzielę, 11 listopada, odbędzie się w Alei Kwiatowej w Szczecinie.

Jarmark Niepodległościowy

11 listopada, 11:00 - 19:00

program:

11:00-19:00

- Prezentacja wystawców

- Wielkie Kolorowanie Szczecina

- Patriotyczna fotobudka

- Kreatywne warsztaty promujące program MEWA

- Czekoladowa strefa Wawel Truck

- Wystawa „Codziennie Polskę tworzymy”

- Wystawa prac „100 żagli na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” SP 56

11:11-12:00

Szczeciński Bieg Niepodległościowy

11:20-11:35

Występ zespołu Grodzka Agencja Artystyczna

11:40-11:45

„Jestem Polką i Polakiem” - występ uczniów klasy 1A z SP5

12:15

Ogłoszenie wyników biegu niepodległościowego

12:30

Wspólne zdjęcie mieszkańców

13:00-17:00

Każdy umie ratować – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie

13:15

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Taki Szczecin stworzyMY”

13:30

Afrosamba // Piccoli Voci – występy przygotowane przez Pałac Młodzieży

13:30

Wpis Prezydenta Piotra Krzystka do pamiątkowej księgi

16:00-17:00

Animacje z Teatr Gwitajcie

17:00-18:30

Koncert „A to Polska Właśnie” Teatr Gwitajcie

18:30-19:00

Pokaz ognia i światła Światłogień - pokazy LED & Fireshow Szczecin

 

Jarmark Niepodległościowy w Alei Kwiatowej będzie finałem całorocznego projektu "Codziennie Polskę tworzyMy". W czasie niedzielnego pikniku będziemy mogli zobaczyć wystawę „Codziennie Polskę tworzyMy” czy wziąć udział w Wielkim Kolorowaniu Szczecina. Nie zabraknie również kolorowych gadżetów promujących projekt oraz wspólnego zdjęcia mieszkańców (godz. 12.30).

Podczas Jarmarku będzie można wpisać się do pamiątkowej księgi i złożyć życzenia Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Lokalni twórcy

Jarmark Niepodległościowy będzie też okazją do zapoznania się z laureatami konkursów „Zrobione w Szczecinie”. Wśród wystawców w Alei Kwiatowej spotkamy m.in. Stowarzyszenie Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin czy Twórczą Cytrynkę. Ponadto na scenie będzie można zobaczyć uczniów szczecińskich szkół podstawowych, podopiecznych Pałacu Młodzieży czy artystów z Teatru Gwitajcie oraz Grodzkiej Agencji Artystycznej.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Taki Szczecin stworzyMy”. Jego wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę. Prace uczniów zostaną wyeksponowane w Alei Kwiatowej, podobnie jak modele żaglowców przygotowane przez dzieci z SP 56. Uczniowie tej podstawówki wykonali 100 żaglowców na 100-lecie niepodległości. Najciekawsze jednostki zagoszczą na Jarmarku.

Dużo pyszności

W niedzielę Aleja Kwiatowa zapełni się wystawcami z różnym asortymentem. Oprócz kawy i słodkości będą także food trucki oraz ekologiczne gospodarstwa ze znakomitymi wędlinami, domowymi przetworami z warzyw i owoców czy zdrowymi miodami. Te zdrowe pyszności pojawią się u nas za sprawą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie pod nazwą „Polska smakuje”.

Z kolei na łasuchów będzie czekać Wawel Truck pełen słodkości, animacji i dobrej zabawy.

Świętowanie na sportowo

O godz. 11.11 z parkingu między ulicami Tkacką i Mariacką (okolice Exp Pubu) wystartuje rodzinny bieg niepodległościowy, który ma być przede wszystkim dobrą zabawą dla wszystkich biorących w nim udział. Jest on bezpłatny i ma formę rekreacyjną. Biegacze mają do pokonania 5 km. Pierwsze 250 osób na mecie otrzyma pamiątkowe medale.

Komentarze
~polev
11.11.2018 15:36

Łasuchów w Polsce nie brakuje...

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję