spektakle i opery dla dzieci

PREMIERA w Pleciudze: BAMBI, OPOWIEŚĆ LEŚNA

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 19.09.2020
O której godzinie?
17:00
Opis wydarzenia
Już 19 września na deskach Teatru Lalek Pleciuga premierowo zaprezentowany zostanie nowy spektakl dla dzieci pt. "Bambi, opowieść leśna".

 

"Bambi, opowieść leśna" - spektakl o życiu i przygodach małego, a potem dorosłego jelenia Bambi.

Powieść dla dzieci "Bambi, opowieść leśna" została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z „Króla Lwa”.

W 1942 roku prawa do powieści kupiła wytwórnia filmów Walta Disney’a i tam właśnie powstał animowany film pt. „Bambi”. Disney’owska wersja jest jednak mocno „ocenzurowana”, pozbawiona drastyczniejszych sytuacji, agresji, tym samym stała się nieoryginalna w stosunku do powieści.

Tekst powieści realizowany był w teatrach w Europie i USA kilkukrotnie. Na język polski utwór został przetłumaczony przez Marcelego Tarnowskiego, literata, tłumacza i dziennikarza. To właśnie jemu polska wersja zawdzięcza żywe dialogi i charakterystyczne osobowości bohaterów historii „Bambiego”. Szczeciński spektakl jest sceniczną prapremierą polską. Dlatego mamy specjalną przyjemność zaprezentować Państwu na scenie historię naszych bohaterów.

Spektakl dla dzieci w wieku szkolnym

 

Premiera 19 września 2020

Premiera zrealizowana w ramach projektu "Teatralny Ty-Dzień dziecka", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Bambi, opowieść leśna

autor: Felix Salten

tłumaczenie/przekład: Marceli Tarnowski

 

adaptacja i reżyseria - Arkadiusz Klucznik

scenografia, projekcje - Mateusz Mirowski

muzyka - Rafał Rozmus

choreografia - Marta Bury

inspicjent - Marzena Heropolitańska / Tadeusz (Kuba) Jotko

 

Obsada:

Maja Bartlewska

Mariola Fajak-Słomińska

Rafał Hajdukiewicz

Danuta Kamińska

Dariusz Kamiński

Katarzyna Majewska

Paulina Lenart

Marta Łągiewka

Grażyna Nieciecka-Puchalik

Edyta Niewińska-Van der Moeren

Maciej Sikorski

Mirosław Kucharski

Janusz Słomiński

Krzysztof Tarasiuk

Zbigniew Wilczyński

Przemysław Żychowski

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję