koncerty

PREMIERA: Kiedy przyjdzie wiosna

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 28.02.2021
O której godzinie?
18:00
Za ile?
20 zł
Opis wydarzenia
Opera na Zamku w Szczecinie serdecznie zaprasza na premierę koncertu chóru pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej "Kiedy przyjdzie wiosna". Premiera na scenie teatru odbędzie się w sobotę, 27 lutego, o 19.00, kolejne przedstawienie - w niedzielę, 28 lutego, o 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Koncert jest intensywną emocjonalnie muzyczną podróżą sentymentalną. Pierwsza część, składająca się z utworów Macieja Małeckiego, to wędrówka po zakamarkach ludzkiej duszy. Usłyszymy romantyczne pieśni i piosenki, wyrażające tęsknotę za niespełnioną miłością, prawdziwą przyjaźnią, utraconą młodością, a wreszcie za długo oczekiwaną wiosną do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej.

Druga część to powrót do hitów wszech czasów – piosenek z filmów, musicali oraz świata muzyki tzw. popularnej, wśród których znajdą się takie utwory jak: Moon river z filmu Śniadanie u Tiffany'ego, Time to say goodbye, Piosenka jest dobra na wszystko z Kabaretu Starszych Panów czy Besame mucho.

 

Cena biletu: 20 złotych.

Koncert potrwa około godziny.

W sprzedaży są miejsca nienumerowane z ograniczeniem do 50% miejsc na widowni. Prosimy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas pobytu w operze.

 

Obsada:

Chór Opery na Zamku w Szczecinie

Kwartet smyczkowy BA-ROCK:

I skrzypce - Mykhaylo Tsebriy

II skrzypce - Olga Haritonow

altówka - Natalia Lebedeva

wiolonczela - Włodzimierz Żylin

kontrabas - Iurii Skakun

Prowadzący koncert - Mirosław Kosiński

Aranżacja instrumentalna - Piotr Gryska

Inspicjentka - Katarzyna Berowska

Dyrygent - Małgorzata Bornowska

 

Działalność Opery na Zamku w Szczecinie jest współfinansowana przy Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję