wystawy

POMIĘDZY Kamila Kuskowskiego

Kamil Kuskowski, B, obiekt z cyklu Pomiędzy, 2018 r.

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 13.12.2018
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Niedziela, 27.01.2019
Do której godziny?
19:00
Za ile?
6 zł ulgowy, 12 zł normalny; na wernisaż oraz w niedziele wstęp bezpłatny
Opis wydarzenia
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Kamila Kuskowskiego „Pomiędzy”, które odbędzie się w czwartek, 13 grudnia br. o godz. 19:00.

Wystawa, której kuratorem jest Stanisław Ruksza, składa się z premierowego pokazu tytułowego cyklu rzeźb i obrazów artysty, dopełnionego współtworzącymi całość wcześniejszymi seriami: "Obrazy obraz" oraz "M2".

kurator: Stanisław Ruksza

wystawa: 13.12.2018 - 27.01.2019

otwarcie: 13.12.2018 / czwartek / godz. 19.00

Cykl "Pomiędzy", złożony z dwudziestu pięciu rzeźb i dwudziestu pięciu obrazów, podejmuje temat związków wynikających z dzieł trójki artystów awangardowych: prac Kazimierza Malewicza, alfabetu i prac architektonicznych Władysława Strzemińskiego i kompozycji przestrzennych Katarzyny Kobro. Forma prac Kuskowskiego oparta jest na alfabecie opracowanym przez Strzemińskiego. "Pomiędzy" ujawnia wzajemne relacje artystów, formalne podobieństwa ich prac, związki między płaszczyzną i przestrzenią, oraz bielą i czernią. Cykl przyjmuje charakter artystycznego, nieortodoksyjnego śledztwa w ramach historii sztuki.

Twórczość Kamila Kuskowskiego cechuje konceptualne podejście do medium malarstwa, ujawniające zdolność odnowy jego znaczenia. Artysta świadomie gra z zasobem historii sztuki, wchodząc w dialog z innymi dziełami bądź artystami, dyskursem art-worldu, jego reguł czy hierarchii oraz rynkiem sztuki.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję