spotkania inne

Polsko–niemiecka Scena literacka STRONY ODRY – tu i w sieci

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 10.12.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wiele dróg prowadzi przez Odrę – jakże oczywistym jest, że poruszamy się nimi w tę i z powrotem. Oprócz towarów także wiedza i słowa przemierzają codziennie drogę między jednym a drugim jej brzegiem. SprachCafé Polnisch oraz Uniwersytet Szczeciński rozbudowują w tym roku jeszcze bardziej sieć słów, a Państwo są serdecznie zaproszeni, by wziąć w tym udział!

 

Od pięciu lat pisze się w SprachCafé Polnisch, a na Uniwersytecie Szczecińskim już od dziesięcioleci. Piszemy po niemiecku, piszemy po polsku, piszemy w językach, w których mówimy. Piszemy fragmenty, które stanowią impuls naszych rozmyślań, ale również wiersze, historie, a nawet powieści.

Dlatego postanowiliśmy podarować wszystkim tym tekstom z obu stron Odry, scenę literacką. Proza, liryka, reportaż, dramat. Wszystkie gatunki są mile widziane, teksty już opublikowane oraz jeszcze nie, również te, które są w trakcie tworzenia.

Raz w miesiącu otwieramy nasze grono dla osób piszących, słuchających, a po czytaniu rozpoczynamy rozmowę. Po niemiecku (SprachCafé Polnisch), po polsku (Uniwersytet Szczeciński), krótko albo długo, ale na pewno raz w miesiącu, od września do grudnia na naszej scenie literackiej. Trzech autorów/trzy autorki mogą/może zapisać się najpóźniej tydzień przed spotkaniem pod adresem mailowym: lesebuehne@sprachcafe-polnisch.org

 

Spotkania w SprachCafé Polnisch (Schulzestr. 1 13187 Berlin-Pankow) odbędą się:

- 17.09.2020 o godz. 19:00

- 26.11.2020 o godz. 19:00

Spotkania w Szczecinie odbędą się w klubokawiarni FiKa (aleja Papieża Jana Pawła II 8, 70-415 Szczecin):

- 29.10.2020 o godz. 19:00

- 10.12.2020 o godz. 19:00

 

Odpowiemy na Państwa wiadomości i prosimy o zrozumienie, iż na każdym spotkaniu mogą zostać omówione teksty tylko trzech autorów/autorek. Serdecznie zapraszamy!

Abyśmy mogli być podczas czytań po obu stronach Odry proponujemy Państwu czytania na żywo oraz online. Bądźcie z nami: albo w realnym miejscu spotkania lub online (link z zaproszeniem otrzymają Państwo wysyłając do nas zgłoszenie).

Projekt finansowany przez Senatsverwaltung für Kultur und Europa.

Partnerzy: Uniwersytet w Szczecinie, Parterstwo Odra, Osteuropa-Tage

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/742729836459639/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję