koncerty

Polish Cello Quartet

fot. Łukasz Rajchert, źródło http://polishcelloquartet.com/pl/media2

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 15.01.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł ulgowe, 35 zł normalne; bilety na https://filharmonia.szczecin.pl/
Opis wydarzenia
Koncert kameralny. Wystąpi Polish Cello Quartet. To wyjątkowy zespół muzyków młodego pokolenia, który już od dziewięciu lat występuje na międzynarodowych scenach Europy. Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta i Adam Krzeszowiec prezentują oryginalne brzmienie jednorodnego kwartetu wiolonczelowego.

 

Co ciekawe, możemy uczyć się od nich nie tylko wybitnego poczucia estetyki dźwięku. Artyści preferują demokratyczny model współpracy na scenie. Regularnie wymieniają się poszczególnymi partiami – pozwala na to specyfika składu ich zespołu.

Studiowali u czołowych pedagogów wiolonczeli w Polsce i na świecie. Doświadczenie artystyczne zdobywali w renomowanych ośrodkach kulturalnych, m.in. w Kolonii, Mannheim i Brukseli. Każdy z nich w swoim dorobku ma liczne nagrody konkursów wiolonczelowych i kameralnych.

W repertuarze Polish Cello Quartet są przede wszystkim utwory oryginalnie skomponowane na kwartet wiolonczelowy. Nie inaczej będzie na koncercie w Szczecinie. My w szczególności czekamy na Offenbachianę II Piotra Mossa, którego gościliśmy ostatnio w naszej Filharmonii. Prawdziwymi ozdobami wieczoru będą także neoklasycyzujący Tansman, jak i impresjonistycza „Ballada i rapsodia”.

 

ARTYŚCI: Polish Cello Quartet

UTWORY:

- Marinus de Jong - Kwartet wiolonczelowy op. 44

- Jean Absil - Fantasie rhapsodique op. 21

- Piotr Moss - Offenbachiana II

- Aleksander Tansman - Deux mouvements pour quatuor de violoncelles

- Kazimierz Wiłkomirski - Ballada i Rapsodia na cztery wiolonczele

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję