film

Pokazy filmowe w DK Krzemień

foto: materiały prasowe

Gdzie?
DK Krzemień, ul. Krzemienna 10
Kiedy?
Sobota, 06.03.2021
O której godzinie?
16:00
Za ile?
10 zł
Opis wydarzenia
W sobotę, 6 marca, Dom Kultury Krzemień w Szczecinie zaprasza na dwa pokazy filmowe.


Godzina 16:00:

pokaz filmu TOOTSIE (USA 1982, 116’)

REŻYSERIA: Sydney Pollack

OBSADA: Dustin Hoffman, Jessica Lange, Teri Garr

Ciesząca się ogromnym powodzeniem komedia satyryczna portretująca nowojorskie środowisko ludzi teatru, kina i telewizji, była pomysłem Dustina Hoffmana, pragnącego zadedykować film wszystkim aktorom, których talent nie został doceniony. Główny bohater ma świadomość swojego aktorskiego talentu, jednak nie potrafi utrzymać się w zawodzie z powodu swojego trudnego charakteru. Dopiero przebranie za kobietę zmienia jego sytuację i przynosi upragnioną popularność, ale także prawdziwą miłość, której spełnienie zmusza go do zrzucenia maski. Jessica Lange otrzymała Oscara za rolę drugoplanową, a sam film dziesięć nominacji.

Pokaz bezpłatny. Obowiązują darmowe wejściówki, rezerwacja na stronie bilety.fm.

Godzina 19:00:

pokaz filmu ARAB BLUES (Un Divan a Tunis, Francja/Tunezja 2020, 88')

REŻYSERIA: Manele Labidi

OBSADA: Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled

Komedia „Arab Blues" przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem.

Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (gwiazda „Patersona" Jima Jarmuscha oraz „Co wiesz o Elly" Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są.

Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w „Arab Blues" Tunezja dochodzi do siebie po arabskiej wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii.

Cena biletu:10 zł. Bilety dostępne na bilety.fm.

 

Seanse filmowe poprzedzą prelekcje prowadzone przez Krzysztofa Spóra, znakomitego dziennikarza i promotora filmowego. Bilety będą także do nabycia bezpośrednio przed seansami.

Komentarze
~Kasa biletowa
06.03.2021 07:22

Bilety do kina powinny być dostępne w kinie a nie na jakimś internecie. Młodzi do Domu Kultury nie chodzą a seniorzy niekoniecznie płacą przez internet

~10 zł czy za darmo
06.03.2021 19:54

ZA ILE? 10 zł Pokaz bezpłatny. Obowiązują darmowe wejściówki, rezerwacja na stronie bilety.fm. to jak to jest ?

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję