koncerty

podKultura

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 17.05.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
10 zł w przedsprzedaży, bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Zespół podKultura wystąpi 17 maja na scenie Domu Kultury 13 Muz.
Zespół PodKultura powstał w 2011 roku, kiedy to większa - męska - część zespołu poznała się na warsztatach muzycznych w Szczecinie. Podczas ćwiczeń, wykładów, rozmów przy kawie wytworzyła się specyficzna energia, która przyczyniła się do wspólnego muzykowania. Kropką nad „i" do założenia zespołu było zdobycie Grand Prix na 4 warsztatach dla szczecińskich zespołów muzycznych „Moja muzyka – moje życie". W krótkim czasie PodKultura nagrała swojego pierwszego singla w studiu w Lubrzy – "Dworce". Kolejne lata działalności zaowocowały stworzeniem autorskiego materiału, koncertowaniem, uczestnictwem na Festiwalu Fama we Wrocławiu oraz supportowaniem zespołu Mikromusic w 2014 roku.

Od 2016 roku profil zespołu uległ zmianie. Gitarzysta odnajduje się również w roli wokalisty, powstaje nowy materiał muzyczny. W roku 2017 do zespołu dołącza wokalistka Beata "Roma" Romanowska. W tym samym roku, w maju, PodKultura zostaje finalistą szczecińskiego konkursu "zespołów młodszego sortu DaNuta", zdobywa główną nagrodę. W grudniu 2017 roku pojawia się piewsza EPKa zespołu. Autorem tekstów i większości kompozycji jest szczeciński psycholog - gitarzysta, wokalista.

Charakterystyczną cechą zespołu jest umiejętność łączenia różnych stylów muzycznych, każdy z członków wnosi w aranże swoje ulubione cząstki muzyczne. Muzyczne opowieści Podkultury przenoszą w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej, momentami mocniejszych brzmień około rockowych. To, co przyciąga szczególną uwagę słuchaczy jest współbrzmienie dwóch wokali: kobiecego i męskiego. Zespół przyjaciół, zespół z energią, artyści, którzy lubią improwizować, bo chcą w muzyczny sposób wyrazić swoją wrażliwość. Widać, że muzyka sprawia im wielką radość!

Na koncercie zespół zaprezentuje swój autorski materiał, który w najbliższej przyszłości zostanie uwieczniony na pierwszej płycie PodKultury.

Skład zespołu:
Michał Klimczak – wokal, gitary
Beata "Roma" Romanowska – wokale
Radosław Ułoga – piano
Kornel Korzeniewicz – bas
Piotr Poprawiski – perkusja
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję