spacery i oprowadzania

Pivny Szczecin

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza 20
Kiedy?
Czwartek, 25.11.2021
O której godzinie?
17:00
Za ile?
69 zł
Opis wydarzenia
Spacer „Pivny Szczecin – zwiedzaj i degustuj” to doskonały sposób na spędzenie popołudnia w Szczecinie i gratka nie tylko dla turystów, bowiem piwne ciekawostki z historii Szczecina nie raz zaskoczą także mieszkańców.

 

„Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina”

 

Cena spaceru z przewodnikiem wraz z 2 zestawami degustacyjnymi i pamiątkową szklaneczką: 69 zł!

 

– terminy: 10 listopada (środa), 25 listopada (czwartek)

– godzina: 17:00 (ze względów organizacyjnych, prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem spaceru). Spacer potrwa ok. 3 h.

– miejsce rozpoczęcia i zakończenia spaceru: Centrum Informacji Turystycznej (pl. Żołnierza 20)

– przewodnik: Tomasz Wieczorek

Udział w spacerze będzie możliwy po okazaniu biletu papierowego lub w formie elektronicznej. Bilety dostępne online https://www.accredi.pl/pivnyszczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl


Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję