Piękny widok

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 25.05.2013
O której godzinie?
15:00
Opis wydarzenia
Gorące, śródziemnomorskie lato. On i Ona spędzają wakacje w kurorcie mieszczącym się w dawnym klasztorze. Choć nie wszystko przebiega zgodnie z planem, wszelkie niedogodności zamożni turyści traktują jako część egzotycznej przygody. Uwodząc i prowokując się nawzajem nie podejrzewają, że pozornie sielskie wakacje staną się dla nich prawdziwym wyzwaniem.

 

Jedna z najnowszych sztuk Sławomira Mrożka miała swoją prapremierę w Teatrze Telewizji w roku 2000. Reżyserował Janusz Kijowski, a główne role zagrali Krystyna Janda, Janusz Gajos i Krzysztof Wakuliński. Szczecińska premierę przygotowuje Bogdan Ciosek, w którego dorobku reżyserskim bardzo ważne miejsce zajmuje twórczość Sławomira Mrożka, z którą spotykał się wielokrotnie realizując m.in. „Rzeźnię” i „Pieszo”. „Piękny widok” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie będzie pierwszym wystawieniem tekstu na deskach teatru dramatycznego.

 

 

Przed pierwszym wystawieniem „Pięknego widoku”, o dramacie Mrożka, dla "Rzeczpospolitej” prof. Józef Opalski mówił:

”Niesłychanie cenię tę sztukę, napisaną przez absolutnego fachowca, z wymarzonymi rolami dla aktorów i brylantowym dialogiem. Uważam ją za jedną z najciekawszych ze wszystkich, które ostatnio czytałem. W przejmujący sposób, z właściwą Mrożkowi ironią i sarkazmem, opowiada "Piękny widok" o świecie, w którym żyjemy. O naszym świecie, gdzie, niestety, dzieje się to, co się dzieje. Nie jest to sztuka mówiąca wprost o wojnach przełomu wieków. Pokazuje jednak wszystko to, co w nas siedzi, poprzez ludzi, psychologię postaci. Wymaga więc niebywałego aktorstwa i niesłychanie precyzyjnego reżysera.

 

 

REŻYSERIA 
Bogdan Ciosek

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY 
Andrzej Witkowski

MUZYKA 
Paweł Moszumańsk

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję