koncerty sport inne

Otwarcie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej [dużo atrakcji, program]

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej
Kiedy?
Sobota, 04.05.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 05.05.2019
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W majówkowy weekend oficjalnie otwarty zostanie sezon na miejskiej plaży na Wyspie Grodzkiej. Impreza odbędzie się 4 i 5 maja. Zaplanowano mnóstwo atrakcji: animacje dla dzieci, zajęcia sportowe, Akademię Surfera, basen z kulkami, trampolinę, kolorowe laboratorium dla małych inżynierów, warsztaty żeglarskie, w ramach których będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morse'a, pokazy ratownictwa wodnego, giełdę winyli. W sobotni wieczór, 4 maja, odbędą się też koncerty. Wystąpią: Tragarze oraz Rasmentalism.

Cały weekend (tj. 4 - 5 maja 2019) będzie obfitował w atrakcje i dobrą zabawę. W sobotę, 4 maja, od samego rana Wyspa Grodzka będzie zapełniona animacjami i warsztatami dla dzieci. Tego dnia w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Akademia Surfera, w ramach której pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie Strefa Trickboard z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku. Kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików / ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów.

Przez całą sobotę będzie można także odwiedzić stoisko z płytami winylowymi w ramach wydarzenia „Wynyl za 5”.

Po dniu pełnym sportowej zabawy zapraszamy na wieczorne koncerty. O 18:00 na scenie wystąpią Tragarze. A gwiazdą wieczoru będzie duet Rasmentalism, który zagra o godz. 20:00.

Drugi dzień weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty. W niedzielę będziemy mogli śledzić zmagania jednostek w finale Szczecin Match Race, czyli regat polegających na serii wyścigów każdy z każdym. Regaty będą odbywać się na Odrze. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi, które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów, awansują do rundy finałowej. Regaty będą pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach nowego projektu „Sail Żeglarski Szczecin”. Przez cały dzień zapraszamy do strefy animacji żeglarskich "Gry Morskie", w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morse’a.

Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej odbędzie się 4 i 5 maja w godz.:

sobota od 11:00 do 22:00,

niedziela od 11:00 do 17:00

Program:

sobota, 4 maja

11:00 - 17:00 Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz "Kolorowe laboratorium Małego Inżyniera" i "Wynyl za 5"

18:00 Koncert: Tragarze

20:00 Koncert: Rasmentalism

Pomiędzy występami sety DJ-skie – DJ Twister

niedziela, 5 maja

11:00 - 17:00 Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz "Kolorowe Laboratorium Małego Inżyniera"

11:00 - 15:00 Szczeciński WOPR – stoisko profilaktyczne, nauka pierwszej pomocy oraz rzut kołem i rzutką ratowniczą; pokaz samochodu ratowniczego oraz skutera wodnego

11:00 - 15:00 Finał Szczecin Match Race

11:00 - 16:00 Strefa animacji żeglarskich "Gry Morskie"

11:00 - 17:00 Otwarcie sezonu na North East Marina

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję