spotkania inne

OSMOSIS. Multimedialna wystawa

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 13.10.2017
O której godzinie?
18:00
Opis wydarzenia
Multimedialna wystawa artystów tajwańskich i polskich jest trzecim etapem międzynarodowych spotkań, wystaw i prezentacji audiowizualnych z cyklu OSMOSIS.
Pierwszy tegoroczny cykl miał miejsce na konferencji Taipei na Taiwanie, kolejny na Biennale Sztuki Współczesnej Nakanojo w Japonii, a ostatni cykl będzie miał miejsce w Szczecinie dzięki współpracy Akademii Sztuki i Domu Kultury 13 Muz.

Audiowizualny Festiwal OSMOSIS pochodzący z Taiwanu to współczesna platforma medialna, której celem jest wyłonienie artystów wschodzących i nowego pokolenia. Festiwal jest otwarty na eksperymenty, kreatywność i wymianę doświadczeń z odbiorcami. Poprzez wystawy i wydarzenia tworzy komunikację dla radykalnej sztuki i kultury, aby przełamać społeczne i polityczne uprzedzenia, a także tworzyć alternatywne wizje.

Słowo osmoza to greckie słowo "Osmos" oznaczające impuls. Można je interpretować jako współczesne poczucie przepuszczalności, przejściowy stan przenikania. W tym aspekcie istnieje poczucie stymulacji, asymilacji, absorpcji, dissimilacji, odpychania. Współcześnie takie procesy towarzyszą mediom wizualnym, szybko powstającym obrazom, wideo i innym nośnikom cyfrowym. Język obrazu jest w ciągłej stymulacji i transformacji. Niezależnie od tego, czy proces ten poprzez wzajemne przenikanie się obrazów i cyfrowych informacji, jest procesem pozytywnym czy negatywnym, jest tematem poruszanym podczas "OSMOSIS - Audiovisual Media Festival 2017".

Na festiwal "OSMOSIS” zostali zaproszeni artyści, teoretycy sztuki i kuratorzy z całego świata m.in. z Argentyny, Japonii, Nigerii, Polski, Kataru, USA i Tajwanu. Każdy kurator ma swój udział w programie festiwalu, który rozpoczął się w sierpniu tego roku. Prezentacje, pokazy, performance, wystawy i fora dyskusyjne koncentrują się na ruchu, audiowizualnym i medialnym, na interaktywności w sztukach wizualnych. Dzięki współpracy profesorów Arkadiusza Marcinkowskiego i Tomasza Wendlanda z Katedry Grafiki Interdyscyplinarnej, Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, część prac i artystów z audiowizualnego festiwalu OSMOSIS pojawi się w Szczecinie. Planowane są spotkania i warsztaty artystów z Tajwanu ze studentami oraz wystawy multimedialne.

Kuratorzy wystaw: Arkadiusz Marcinkowski, Tomasz Wendland, Marta Dziomdziora, Magdalena Tyczka
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję