spektakle i opery dla dzieci

Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki | Premiera

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 29.05.2022
O której godzinie?
17:00
Za ile?
18 zł dziecko, 23 zł opiekun
Opis wydarzenia
O czym bzyczą pszczoły, a o czym muchy? Dlaczego burza znowu wygrzmociła się z takim hukiem? W jaki sposób echo namieszało w lesie? I czy można usłyszeć ciszę?

 

Ludzkie rozmowy, ptasie trele, szczekanie psów, dzwonki telefonów, hałas ulicy. Zewsząd docierają do nas dźwięki. Nieodzowne tło rozpędzonego świata. Choć tak rzadko mamy okazję się zatrzymać i wsłuchać w otoczenie, natura codziennie, przez okrągły rok, szykuje nam muzyczną ucztę, z niesłabnącym zapałem wprawiając w ruch swoją cudowną orkiestrę.

Rozśpiewana, familijna „Orkiestra świata”, oparta na piosenkach aktorskich, jest ciepłą i arcyzabawną opowieścią o dźwiękach natury, cykliczności, niezwykłości świata w skali mikro.

Prapremierze spektaklu towarzyszy premiera książki „Orkiestra świata” Magdaleny Mrozińskiej z ilustracjami Kasi Walentynowicz, wydanej przez Teatr Lalek „Pleciuga” wraz z Wydawnictwem Wolno.

 

reżyseria – Przemysław Żmiejko

tekst – Magdalena Mrozińska

scenografia, kostiumy – Anna Kolanecka

choreografia – Arkadiusz Buszko

reżyseria świateł – Marcin Chlanda

inspicjent – Marzena Heropolitańska

Obsada: Maja Bartlewska, Dariusz Kamiński, Mirek Kucharski, Marta Łągiewka, Kasia Klimek

Z udziałem zespołu muzycznego pod kierownictwem Tomasza Lewandowskiego: piano – Tomasz Lewandowski, bas – Paweł Rozmarynowski, gitara – Michał Starkiewicz, saksofon, klarnet basowy – Jacek Skrzypczak, perkusja – Tomasz Nawrocki, wiolonczela – Julia Kępisty

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję