spacery i oprowadzania

Oprowadzanie po nowej wystawie stałej „Misterium światła”

fot. materiały prasowe/ fot. M. Wojtarowicz

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 27.11.2021
O której godzinie?
12:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Muzeum zaprasza już w najbliższą sobotę na oprowadzanie po nowej wystawie stałej „Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu”. O wystawie opowie kustosz Krystyna Milewska.

 

„Misterium Światła” to unikatowa prezentacja sztuki średniowiecznej z terenu historycznego Pomorza od XII w., gdy w latach 20. zakończył się ostatecznie proces chrystianizacji, do kolejnej transformacji religijnej tych obszarów, związanej z przyjęciem reformacji w 1534 roku.

Prezentowane na wystawie zabytki w zasadniczej części pochodzą z pomorskich kościołów. Niegdyś związane były ze sprawowaniem kultu i obrzędów religijnych, odzwierciedlały idee średniowiecznej myśli chrześcijańskiej, a także zaspokajały religijne i społeczne potrzeby wyznawców oraz fundatorów. Twórcy tych dzieł, dziś anonimowi, funkcjonowali w ramach warsztatów, wędrowali po Europie i rozpowszechniali trendy artystyczne lub ‒ co typowe dla późnego średniowiecza ‒ osiedlali się w miastach i zakładali cechy rzemieślnicze.

OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY:

k.milewska@muzeum.szczecin.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Organizatorzy proszą o zabrania maseczek oraz dezynfekcję rąk.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję