wystawy

"Opowieści pisane ilustracjami"

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Książnica Pomorska w Szczecinie, hol przy Informatorium, wejście od ul. Rybackiej, II piętro
Kiedy?
Wtorek, 21.05.2019
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Czwartek, 20.06.2019
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Książnica Pomorska zaprasza na wystawę Katarzyny Wójcickiej - "Opowieści pisane ilustracjami". Ekspozycja jest prezentowana w holu przy Informatorium do 20 czerwca 2019.

Na wystawie prezentowane będą leśne ilustracje utrzymane w baśniowym tonie. Głównymi postaciami przewijającymi się na większości z nich jest mysia rodzinka nazwana "Mysinoskami". Jednak nie zabraknie także ich przyjaciół jak np. gila Gilberta czy zabawnych stworzonek z serii ilustracji "Mieszkańcy Zaczarowanego Lasu". Wśród burzy różnobarwnych roślin wypatrujcie małych stworzonek oraz ich niezwykłych domków.

Katarzyna Wójcicka: "W swoim życiu łączę twardą i techniczną stronę sztuki w postaci pracy zawodowej architekta oraz niezwykłą miękkość i elastyczność w hobbystycznym tworzeniu ilustracji dla dzieci. Pasjonuję się kulturą japońską, fantastyką oraz botaniką. Swoje obserwacje niezwykłego świata przyrody, relacje ludzi i baśniowy klimat próbuję przenieść na papier w postaci ilustracji, które regularnie publikuję na swojej stronie Opowieści pisane ilustracjami."

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję