spektakle i opery spotkania

OKNO – ZBLIŻENIA: WOKÓŁ "GĘSTOŚCI ZALUDNIENIA" | spektakle i spotkanie z Ingą Iwasiów [program]

foto: Piotr Nykowski / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 07.11.2019
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Piątek, 08.11.2019
Do której godziny?
22:00
Za ile?
na spotkania wstęp wolny; na spektakle bilety kosztują 25 zł ulgowe i 30 zł normalne
Opis wydarzenia
Listopadowe spotkanie Linii Teatru w ramach projektu OKNO − ZBLIŻENIA poświęcimy spektaklowi „Gęstość zaludnienia”. Zagramy go dwukrotnie, spotkamy się z reżyserem spektaklu, Krzysztofem Popiołkiem, który zaprosił do rozmowy wyjątkowego Gościa: Ingę Iwasiów. Spotkamy się także z zespołem aktorskim.

 

Książka Ingi Iwasiów „Umarł mi” była ważnym punktem odniesienia przy konstruowaniu spektaklu, pomagając w empatyzowaniu z ofiarami wybuchu. Solidarność z ludźmi upokarzanymi, z tymi, którym odebrano głos, których zdradzono, solidarność w klęsce i wstydzie – jest bliska nie tylko doświadczeniu Czarnobyla Aleksijewicz, ale wydaje się być także ważna z perspektywy pisarstwa Ingi Iwasiów. O tym porozmawiamy przy okazji prezentacji spektaklu.

We wrześniu teatr miał niezwykłą okazję zaprezentować spektakl w Tokio w Teatrze X-cai. Była to niezwykle emocjonalna podróż. Podczas spotkania podzielimy się z Państwem opowieściami z wyjazdu i refleksjami po rozmowie z japońskimi widzami.

 

OKNO – ZBLIŻENIA: WOKÓŁ „GĘSTOŚCI ZALUDNIENIA”: 7−8.11

7−8.11, godzina 19: „Gęstość zaludnienia”, spektakl (z napisami w języku angielskim), bilety: 25 zł ulgowy, 30 zł normalny

7.11, godzina 20.30, spotkanie z Ingą Iwasiów i Krzysztofem Popiołkiem, wstęp wolny

8.11, godzina 20.30, opowieści japońskie, spotkanie z Zespołem, wstęp wolny

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję