koncerty

Oi Polloi - legenda punk rocka ze Szkocji w Szczecinie

foto: Maciej Soja / materiały prasowe

Gdzie?
Laboratorium Muzyczne Jambar, ul. Kolumba 5
Kiedy?
Czwartek, 14.03.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł
Opis wydarzenia
Marcowe tournée zespołu Oi Polloi obejmuje kilkanaście miast Europy. Wystąpią w Niemczech, Francji, Czechach, Słowenii, Austrii i Polsce. Szczecin jest jedynym polskim miastem na zbliżającej się trasie. To także przed zbliżającym Brexitem ostatnia szansa do usłyszenia i zobaczenia na scenie szkockiej legendy punk rocka.

Oi Polloi to zespół powstały w 1981 roku w Edynburgu. W 1985 roku sami wydali własne nagrania na kasecie "Destroi the System". Od początku istnienia w zespole grało około 50 muzyków. Z założycieli pozostał tylko wokalista – Deek. Muzyka zespołu ewoluowała od gatunku Oi! do zaangażowanego anarcho- punka. Teksty piosenek dotyczą między innymi ochrony środowiska, wyzwolenia zwierząt, wegetarianizmu, zwalczania faszyzmu, brutalności policji. Poza graniem muzyki angażują się w akcje anarchistyczne, ekologiczne oraz ruchu antyfaszystowskiego. Kilkanaście razy odwiedzali Polskę, co zaowocowało dość dobrą znajomością języka polskiego przez Deeka. Oi Polloi na koncie wydawniczym ma niezliczoną ilość nagrań na 7", LP, CD, kasetach oraz numerów na składankach i nagrań z koncertów.

Minęło 5 lat od ostatniego występu Oi Polloi w Szczecinie w marcu 2014. Przez ten czas wydali dwa albumy. Wydany w 2016 "Saorsa" to 15 piosenek będących retrospektywą wielu wpływów muzycznych z poprzednich płyt Oi Polloi. Tutaj naładowany bezkompromisowymi treściami Oi! Punk miesza się z wpływami D-Beat Crust'a i oczywiście klasycznego, brytyjskiego Anarcho Punka. "Saorsa" w szkockim gealicku znaczy "Wolność", to główny temat liryczny tego albumu. Teksty są najczęściej śpiewane po angielsku z małymi wycieczkami w języku gaelickim, hiszpańskim, ale także jidysz. Z całą treścią polityczną Oi Polloi nigdy nie wykluczyło humoru z tego co robią, i to czyni ich tak sympatycznymi w oczach wielu fanów. Najnowszy album "Unfinished Business" wydany w 2017 to stylistyczny powrót do korzeni i klimatów Oi! I Streetpunk. Płyta zawiera trzy utwory z "Multiple Oi-gasm" jak i pięć zupełnie nowych, premierowych kawałków.

Tego wieczoru występ Oi Polloi poprzedzą również: The Scum Orchestra z Finlandii, Strach z Berlina oraz Zakaz Posiadania z Wolina.

 

Oi Polloi, The Scum Orchestra, Strach, Zakaz Posiadania

14 marca 2019 (czwartek), godz. 18:00 (start koncertu: 19:00)

Laboratorium Muzyczne Jambar, ul. Kolumba 5, Szczecin

Bilety dostępne na bramce: 25 PLN

 

Organizatorzy: Kolektyw P1, 100% Hardcore Punk Gigs

Partnerzy: Food Not Bombs Szczecin, INKU Szczeciński Inkubator Kultury

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję