imprezy cykliczne spotkania

Odwiedź obserwatorium! Dyżury astronomiczne

foto: materiały organizatorów

Gdzie?
obserwatorium ZUT na dachu Budynku Jednostek Międzywydziałowych (windą na 7. piętro i schodami na taras obserwatorium)
Kiedy?
Środa, 29.11.2017
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Środa, 29.11.2017
Do której godziny?
21:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy mieszkańców Szczecina na dyżury astronomiczne. W każdą środę umożliwiamy wizytę w obserwatorium ZUT samemu, z rodziną czy też ze znajomi. W przyjaznej atmosferze prezentujemy nocne niebo i rozmawiamy o astronomii.
Dyżury astronomiczne mają na celu przybliżyć nocne niebo mieszkańcom Szczecina. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania w astronomii, każdy jest mile widziany w obserwatorium na dachu Budynku Jednostek Międzywydziałowych ZUT. Dyżury są bezpłatne i kierowane do osób indywidualnych. Obowiązują zapisy. Trzeba wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie organizatora - tutaj

Zachęcamy do wizyty z rodziną lub znajomymi. Jeśli natomiast posiadasz większą grupę osób, którą chcesz zabrać do obserwatorium, posiadamy również ofertę komercyjną. W tym przypadku prosimy o kontakt indywidualny na adres: ptma@ptma.szczecin.pl.

Podczas dyżurów:
- obserwujemy przez teleskop obiekty Układu Słonecznego
- poznajemy gwiazdozbiory
- śledzimy ciekawe zjawiska na niebie
- prezentujemy komputerowe programy astronomiczne
- rozmawiamy o astronomii

Dyżury mają miejsce w obserwatorium ZUT (dach Budynku Jednostek Międzywydziałowych) w każdą środę między 20:00 a 22.00 (wrzesień) oraz między 19:00 a 21:00 (październik - listopad). Lokalizacja obserwatorium ZUT tutaj

Udział jest bezpłatny, ale wymagane są zapisy

Harmonogram dyżurów:
6 września
13 września
20 września
27 września

4 października
11 października
18 października
25 października

8 listopada
15 listopada
22 listopada
29 listopada
Komentarze
~Marcin
07.03.2017 08:40

Grrr. Ale informacje o tych zapisach to powinniście umieścić gdzieś w bardziej widocznym miejscu! A nie na szarym końcu.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję