wystawy dla dzieci

O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa / Дитяча ілюстрована виставка

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 05.07.2022
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Środa, 31.08.2022
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wystawa poświęcona jest związanym ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim ilustratorom książek dla dzieci.

 

Celem je twórców było zwrócenie uwagi na niedoceniane niekiedy piękno dzieł tworzonych przez ich autorów, ale i na to, jak sami twórcy, poprzez swoje ilustracje, obrazki, grafiki, malunki, przyczyniają się do kształtowania wyobraźni i wrażliwości estetycznej najmłodszych czytelników.

Wystawa jest interaktywna i zachęca odbiorcę do aktywnego uczestnictwa. Książnica zaprasza więc do zabawy: przy ścianie pełnej niesamowitych, pięknych i wspaniałych kotów albo drzewku ilustracji, przy budowaniu miasta, malowaniu i kolorowaniu, ozdabianiu drzwi kredowymi rysunkami czy magicznym domku i jego tajemniczym wnętrzu. Można też będzie wybrać się do świata bajek, zrobić fotkę przy książkowej ściance, zagrać na małym instrumencie uwalniając kolorowe nutki, a nawet pobawić się w teatr kukiełkowy.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję