spotkania

O najszybszym białym człowieku świata ze Szczecina

materiały prasowe organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 17.10.2018
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach cyklu „Środy z historią Szczecina” zapraszamy na prelekcję mgr. Grzegorza Racinowskiego (Uniwersytet Szczeciński), zatytułowaną „Wiesław Maniak – »Najszybszy biały człowiek świata« ze Szczecina”, która zostanie wygłoszona w środę, 17 października 2018 roku, o godzinie 17.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Księcia Mściwoja II 8. Wstęp wolny.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia Wiesław Maniak należał do najwybitniejszych polskich lekkoatletów. Stawiano go w jednym szeregu z Ireną Szewińską, Józefem Szmidtem, Ewą Kłobukowską, Andrzejem Badeńskim i Marianem Foikiem. Dlaczego więc po upływie pięćdziesięciu lat pamiętają o nich kibice w całej Polsce, podczas gdy nazwisko Maniaka jest znane przede wszystkim w Szczecinie?

Wykład przypomni postać „najszybszego białego człowieka świata”: srebrnego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Tokio i jedynego Polaka, który zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów. Będzie zapowiedzią książki, która na początku przyszłego roku ukaże się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję