koncerty

Nullizmatyka. Akustyczeń 2018

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 12.01.2018
O której godzinie?
21:00
Za ile?
15 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
W ramach jubileuszowej edycji festiwalu Akustyczeń 2018, 12 stycznia w szczecińskim Teatrze Kana wystąpi Nullizmatyka.
Nullizmatyka to efekt współpracy pięciu dolnośląskich muzyków, rozpoczętej w minionym roku z inicjatywy Nullo - pochodzącego z Wałbrzycha rapera, producenta, wydawcy, współzałożyciela Trzeciego Wymiaru (z którym nagrał pięć płyt, a cztery z nich pokryły się złotem). Podczas swojej działalności muzycznej zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i zagranicą. Na swoim ostatnim solowym albumie "SPG Dystrykt" w perfekcyjnie wykonanym "10 minut bragga" śpiewał: "czy to reggae czy rap, metal, jazz, punk, blues, funk, wszystkim tym stylom mówię guten tag!" i od słów do czynów nawiązał współpracę z muzykami wprawionymi we wszystkich wymienionych gatunkach.

Nullizmatykę tworzą:
  • Slime - od wielu lat reprezentant krajowej sceny winylowej, dwukrotny Mistrz Polski Dj'ów federacji IDA 2013-2014 (kat. technical). Współpracował m.in. z Trzecim Wymiarem, a w autorskich setach łączył hip-hop, elektronikę, nu-jazz oraz down-tempo.
  • Stoker - na gitarze do tej pory odmieniał rock, grind, metal i alternatywę przez wszystkie przypadki (m.in. w Behemoth, Lost Soul, FAM, Maigra). Obudziło to w nim chęć poszerzania artystycznych horyzontów i Nullizmatyka daje szansę na zaspokojenie tego głodu.
  • W skład sekcji rytmicznej wchodzą Bartosz Bednarz (bas) i Mateusz Chochołek (perkusja), którzy współpracowali w wielu projektach muzycznych. Nie boją się wyzwań gatunkowych dzięki czemu na przestrzeni lat tworzyli od jazzu przez funk, elektronikę, hip hop, po grunge. Wykorzystując doświadczenia tworzą w składzie Nullizmatyka solidną bazę.
Organizator i Mecenat Edycji X festiwalu Akustyczeń: Podparty Produkcja, Gmina Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński. Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu Akustyczeń znajduje się tutaj

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję