koncerty

[przeniesione na 08.06.2021] RICHARD BONA with ALFREDO RODRIGUEZ & PEDRITO MARTINEZ

foto: materiały prasowe organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 16.11.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
129 - 159 zł; bilety m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez: przed nami premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie muzyki afrokubańskiej. Już 29 kwietnia 2020 na Szczecin Music Fest!

 

Drodzy Państwo,

niestety kolejny raz musimy ugiąć się przed siłą pandemii…

Obecna sytuacja uniemożliwia odbycie zaplanowanego na 16 listopada 2020 koncertu Richard Bona w Filharmonii w Szczecinie. Zdecydowaliśmy o przeniesieniu koncertu na nowy termin – 8 czerwca 2021, miejsce (Filharmonia) pozostaje bez zmiany.

W imieniu artystów i organizatorów zachęcamy do zachowania dotychczasowych biletów, zachowują one ważność na nowy termin. Niezwracanie biletów pozwoli na złagodzenie bardzo bolesnych dla nas skutków pandemii.

W sprawie ewentualnych zwrotów prosimy o kontakt z miejscem zakupu biletów w terminie do 16.12.2020.

 

Richard Bona - kameruński multiinstrumentalista, wokalista, twórca piosenek, basista, kompozytor, reżyser dźwięku i producent. Za tą listą kryje się życie, na podstawie którego można by napisać niejedną książkę. Urodził się w 1967 roku w wiosce Minta w Kamerunie. Jako niemowlę bardzo często płakał, aż w końcu rodzina odkryła, że jedynie muzyka jest w stanie go uspokoić. Jako pięciolatek rozpoczął naukę gry na balafonie (melodyczny instrument perkusyjny z drewnianymi sztabkami), występując w zespole muzyki tradycyjnej, w którym grał jego dziadek. W wieku jedenastu lat rodzina przeniosła się do Douali, gdzie Bona zaczął się udzielać jako gitarzysta w zespole tanecznym. W tamtym czasie odkrył swoje zainteresowanie muzyką jazzową.

W 1989 roku przeprowadził się do Paryża, a następnie do Nowego Jorku (1995), szybko zyskując w obu miastach sławę jednego z najlepszych jazzmanów swojego pokolenia. Jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swoim zespole. Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu. Eklektyczny styl Bony wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków. „Każdy basista, który mnie ogląda, myśli, że gram coś innego niż jest w rzeczywistości. Technika, którą stosuję, pozwala na łączenie wszystkiego z wszystkim, balafonu, gitary i wokalu. Wygląda to dziwnie. To, jak się ruszam, nie jest typowe dla basisty. Czy to źle? Nie wiem".

Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez, który w ciągu ostatniej dekady wyrósł z młodego kubańskiego muzuka na artystę uznanego na całym świecie co potwierdza nominacja do nagrody GRAMMY. Panowie poznali się przed laty, lecz w studiu zagrali ze sobą dopiero na produkowanym przez Quincy Jonesa albumie Tocororo. Nagrali razem dwa utwory, ale obiecali sobie ponowne spotkanie i wspólny projekt.

Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami tej miary, tak różnorodnymi i odważnymi, jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.

Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez: przed nami premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie muzyki afrokubańskiej.


PROGRAM SZCZECIN MUSIC FEST 2020:

29 kwietnia - Richard Bona with Alfredo Rodriguez & Pedrito Martinez

12 maja – Amadou & Mariam and Blind Boys of Alabama

9 czerwca – Kroke - muzyka teatralna i filmowa

15 lipca - Scott Bradlee`s Postmodern Jukebox – Welcome to The Twenties Tour

 

Bilety: 159 zł / 129 zł

Punkty sprzedaży biletów: empik, CIKIT Zamek

Bilety w internecie: www.bilety.fm , www.eventim.pl

Informacje: www.szczecinmusicfest.pl

Komentarze
~Wert
31.03.2020 22:04

No niestety nie odbędzie się ten koncert. Podobnie jak red box. Szkoda.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję