Nocne obserwacje nieba - Perseidy

Gdzie?
Jasne Błonia, Psia Polana
Kiedy?
Czwartek, 14.08.2014
O której godzinie?
19:30
Za ile?
wstęp wolny
Opis wydarzenia
Perseidy - fajerwerki kosmicznego pyłu – obserwujemy spadające gwiazdy!

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii / o. Szczecin zaprasza na kolejny pokaz nieba.

Okolicznością sierpniową są Perseidy – jeden z najpopularniejszych rojów meteorytów, czyli pozostałości po kometach (w tym przypadku 109P/Swift-Tuttle), które spalając się w atmosferze Ziemi, tworzą niezapomniane widowisko.

„Deszcze” meteorytów znane są nie tylko wśród hobbystów astronomii. Łatwość ich obserwacji i piękno „spadających gwiazd” mogą być pierwszym krokiem dla każdego, kto chciałby zostać z astronomią na dłużej.

Gwiazdą drugiego planu będzie największy amatorski teleskop w Polsce – Sowa, o średnicy lustra 60 cm. Podczas wieczoru, za pomocą tego potężnego instrumentu, zaprezentowane zostaną jasne obiekty głębokiego nieba oraz Księżyc.

Wydarzenie odbędzie się na obrzeżach Parku Kasprowicza, na tzw. Psiej Polanie. Miejsce charakteryzuje bardzo dobre zaciemnienie, mimo że znajduje się w centrum miasta. Aby trafić na „polanę” najlepiej kierować się ku Pomnikowi Czynu Polaków. Psia Polana jest tuż obok pomnika.

Szczecin, Park Kasprowicza,
14 sierpnia,
godz. 21.30
wstęp wolny

Więcej szczegółów: www.astronomia.szczecin.pl

Oficjalne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/493952194068780/?ref_newsfeed_story_type=regular

foto: materiał prasowy

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję