spotkania warsztaty

Noc Biologów 2022

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, ul. Wąska 13
Kiedy?
Piątek, 14.01.2022
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Piątek, 14.01.2022
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już po raz jedenasty Uniwersytet Szczeciński zaprasza uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2022.

 

14 stycznia 2022 r. przed pasjonatami biologii zostaną otwarte drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Celem akcji jest nie tylko promocja nauk biologicznych, ale także przybliżenie w niekonwencjonalny i przystępny sposób skomplikowanych zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie ożywionej, każdej zainteresowanej osobie.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza jego koordynator prof. dr hab. Robert Czerniawski – Dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego:

„Przygotowaliśmy dla Państwa łącznie 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów, laboratoriów o charakterze obserwacyjnym jak i doświadczalnym. Będą mieli Państwo możliwość m.in. samodzielnego wykonania preparatów mikroskopowych z bakterii czy też obejrzeć i przebadać swój włos pod mikroskopem lub „własnoręcznie” oznaczyć grupę krwi”.

 

W programie wydarzenia nie zabraknie wykładów połączonych z dyskusją na temat kwestii przywracania wymarłych gatunków, zagrożeń przyrody, dobierania się ludzi w pary, a także o przyczynach genetycznych i epigenetycznych chorób nowotworowych oraz mechanizmach odpowiedzi układu odpornościowego. Uczestnicy wykładów poznają również techniki śmiechoterapeutyczne oraz dowiedzą się o roli pasożytów zwierząt udomowionych i profilaktyce zakażeń.

 

Noc Biologów 2022 odbędzie się w formie hybrydowej. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zajęcia stacjonarne będą prowadzone wyłącznie dla osób wcześniej zarejestrowanych, a w trakcie zajęć obowiązywać będzie nakaz trzymania dystansu oraz zakrywania ust i nosa maseczką.

Komentarze
~Super
13.01.2022 20:51

Super impreza dla rodzin z dzieciakami.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję