spotkania książki

Niewymazane. Spotkanie z Alicją Balcerzak

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 28.06.2022
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Alicja Balcerzak zaprezentuje swoją nową książkę pt. „Niewymazane z pamięci”. Rozmowę poprowadzi Eryk Krasucki.

 

„Słowa Loisa Lowry’ego: Nie ból jest najgorszy w posiadaniu wspomnień, ale samotność. Wspomnieniami trzeba się dzielić, wydają się być bardzo trafnym podsumowaniem książki autorki. Opisuje tam wspomnienia Brygidy i historię Konrada, kobiety i mężczyzny, Niemki i Polaka. Łączy ich Darłowo oraz nauczycielski zawód jaki uprawiali z pasją. Oboje są osobami uhonorowanymi medalami Zasłużonych Dla Miasta Darłowa. Na nich obojgu swoje piętno odcisnęła II wojna światowa. Ta książka jest świadectwem dramatycznych doświadczeń, próbą ocalenia od zapomnienia: próbą przywołania, uporządkowania i zapisania okrutnej przeszłości. Ta książka to świadectwo tego, że miarą człowieka jest jego ciągłe zmaganie się z losem”.

(dr Marta Sałapata)

 

Książka „Niewymazane z pamięci” zdobyła II nagrodę w konkursie „Ocalić znaczenia wczoraj, uratować dzisiaj” finansowanym z Funduszu Patriotycznego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję