wystawy

"Niepokonani" – wystawa fotografii podopiecznych MOW Trzebież w ZCDN

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Kiedy?
Poniedziałek, 24.02.2020
O której godzinie?
08:00
Do kiedy?
Wtorek, 31.03.2020
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
„… w jutrze kawałki samotności wbijają się w mą skórę, nadal krwawiąc, idę wciąż pod górę...” ~ Tomek „KEMOT” Rutkowski, MOW Trzebież. Takimi słowami wychowanek MOW Trzebież wprowadza do wystawy fotografii zatytułowanej NIEPOKONANI, którą do końca marca można podziwiać w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

 

Obrazy powstały podczas międzynarodowej, polsko- łotewskiej wymiany młodzieży, która wsparta została przez program edukacyjny Komisji Europejskiej ERASMUS +. Autorami zdjęć są wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży i młodzież łotewska ze Stowarzyszenia CEMODANS z Rezekne.

Prace przedstawiają walkę z piętnem, którym dorastająca młodzież jest naznaczana w zderzeniu z problemami współczesnej cywilizacji (uzależnieniami, samotnością i przemocą). Jednak na przekór przeciwnościom losu, których doświadczają w swoim życiu, w obronie własnej godności dążą wytrwale do realizowania wartości i potencjałów twórczych na drodze do samorealizacji.

Wystawę można oglądać do końca marca, w ZCDN w Szczecinie - sala konferencyjna im. Anny Radziwił, w godzinach od 8.00- 16.00.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję