inne

Niepodległa – wystawa fotografów Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego

NIEPODLEGŁA Błażej Łukaszewski STF / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 08.11.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
„Niepodległa” to jednolity tematycznie cykl zdjęć wykonanych przez fotografów Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wernisaż odbędzie się 8 listopada o godz. 19:00 w Starej Komendzie.

Powstał podczas wielu plenerów zrealizowanych z różnymi Grupami Rekonstrukcji Historycznych. Myślą przewodnią całego cyklu było pokazanie żołnierzy różnych epok podczas walki, w domyśle walki o niepodległość – o jej odzyskanie lub utrzymanie.

Wspomniana „walka” chwilami jest na fotografiach pokazana bardziej dosłownie, z możliwością spojrzenia prosto w oczy woja, rycerza, czy żołnierza; innym razem przedstawiona jest jako potencjał, gotowość do walki. Chronologicznie obejmuje czasy od słowiańszczyzny po dzień dzisiejszy.

Wystawa wpisuje się w tegoroczny nurt działań podejmowanych w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest cegiełką, dodaną do obchodów tej dostojnej rocznicy i jednocześnie hołdem złożonym przez szczecińskich fotografów tym wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolność naszej ojczyzny.

Wystawa liczy 26 fotogramów 13 autorów. Zdjęcia wykonywane były w Szczecinie i jego okolicach (np.: Wolin), ale także w odległym Lipsku, gdzie podczas rekonstrukcji Bitwy Narodów (ponad 1000 rekonstruktorów!) prezentował się m.in. 4 Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego. W trakcie wykonywania zdjęć rekonstruktorzy oraz fotografowie dawali z siebie wszystko – sesje kończyły się solidnym zmęczeniem obu stron, ale i zadowoleniem z porządnie wykonanej pracy.

Wernisaż odbędzie się 8 listopada 2018 roku w restauracji Stara Komenda w Szczecinie. Początek o 19:00. Wstęp wolny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję