koncerty

Napiórkowski/Lesicki - CELULOID

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 21.05.2017
O której godzinie?
17:00
Za ile?
15 - 35 zł
Opis wydarzenia
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki to niezaprzeczalnie wyśmienici gitarzyści, ale też… przyjaciele ze szkolnych lat. Obaj wychowali się w Jeleniej Górze, uczyli się gry na gitarze, a także doradzali sobie i pomagali. Jednak na splot tych dwóch niezwykłych muzycznych osobowości ich miłośnicy musieli długo czekać.
„Celuloid” to ich autorski projekt, w którym gitarzyści wzięli na warsztat utwory czołowych polskich kompozytorów filmowych. Nie brakuje tu Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza i Andrzeja Korzyńskiego.

Napiórkowski i Lesicki w swej interpretacji poruszają się między stonowanym jazzem a klasyką. Nie łamią znanych rytmów, nie szarżują w improwizacjach, nie szukają na siłę nowatorskich rozwiązań. Skupiają się na tworzeniu pięknych, płynących swobodnie melodii wspartych niespiesznie solówkami – co podkreślają krytycy muzyczni.

Owocem spotkania Napiórkowskiego i Lisieckiego jest płyta „Celuloid”, podobno nagrana w ciągu trzech dni. Tak szybka produkcja świadczy nie tylko o wielkiej sztuce mistrzów gitary, ale też przyjacielskiej nici, która ich połączyła. Oto przykład, jak prywatna znajomość została przekuta na jednorodne brzmienie. W ich wykonaniu znane utwory filmowe polskich kompozytorów zachowały swojego ducha, ale jednocześnie nabrały nowej przestrzeni i blasku.

ARTYŚCI:
- Orkiestra Filharmonii w Szczecinie
- Marek Napiórkowski - gitara
- Artur Lesicki - gitara
- Rafał Karasiewicz - dyrygent

muzyka filmowa w aranżacjach Rafała Karasiewicza, m.in. „Lalka”, „Pożegnanie z Marią”, „Celuloid”, „Wojna domowa”, „Prawo i pięść”, „Crazy Script”, „Człowiek z żelaza”, „Śmierć i dziewczyna”
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję