koncerty

Muzyczny Salonik

fot. archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Willa Grawitza
Kiedy?
Niedziela, 24.10.2021
O której godzinie?
12:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już 24 października, po raz pierwszy od wielu miesięcy, odbędzie się wielkie muzykowanie. Jedną z atrakcji ma być występ chóru złożonego z ciężarnych kobiet.

 

Salonik Muzyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem, podczas koncertów w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego prezentowali się m.in. Jose Torres, kubański muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Krzysztof Meisinger, jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych w Polsce, czy znany wszystkim szczecinianom duet Jackpot.

– W okresie lockdownu koncerty odbywały się online, również cieszyły się popularnością, ale niewątpliwie nie da się nimi zastąpić grania na żywo, nie da się zastąpić przebywania na sali koncertowej, blisko muzyków, czy późniejszej możliwości porozmawiania z nimi po koncercie – mówi Anna Tarnowska, dyrektor PSM.

Po blisko dwóch latach Salonik Muzyczny wraca na mapę kulturalnych wydarzeń. Najbliższy koncert już 24 października, wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, zarówno ze względu na niewielką salę koncertową, jak również ze względów bezpieczeństwa.

W najbliższej edycji wydarzenia uwaga melomanów skupi się na wyjątkowym chórze o nazwie NOVE MESI, złożonym z ciężarnych kobiet.

– Większość z nich nigdy nie miała do czynienia z chóralnym śpiewem, to będzie debiut przyszłych mam – zdradza Tarnowska.

Obok chóru na scenie zaprezentuje się także Oksana Kolomiiets z mało znanym w Polsce instrumentem o nazwie bandura, Emilia Raiter, grająca na harfie barokowej, jak również nauczyciele i uczniowie PSM I stopnia im. T. Szeligowskiego. Koncert będzie wzbogacony komentarzami o emocjach w muzyce i w życiu codziennym, o tym opowiadać będzie Dorota Kościukiewicz-Markowska, terapeutka psychologii pozytywnej. – Umiejętność wyrażania emocji to ważny aspekt naszej codzienności – mówi Anna Tarnowska. – Artyści w sposób wyjątkowy potrafią mówić o emocjach, wyrażać je między innymi w muzyce. To będzie wyjątkowe spotkanie – zapewnia.

Co zrobić, żeby obejrzeć koncert na żywo w Willi Grawitza? Trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce, dzwoniąc na numer 91 423 26 55.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję