Gdzie i kiedy?
różne miejsca, szczegóły poniżej
Od: czwartek, 21 czerwca 2018, 17:00
Do: czwartek, 21 czerwca 2018, 19:00
Za ile?
darmowe
Imponująca platforma z muzyką na żywo przejedzie przez Szczecin. Wszystko z okazji Święta Muzyki, które obchodzić będziemy już 21 czerwca.

Wydarzenie organizuje Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie. – W to piękne święto zrobimy spektakularny hałas na mieście! Przygotujcie się na miejską eksplozję dźwięków, bo będzie się grało – czytamy w przesłanym komunikacie.

W czwartek, 21 czerwca, ulicami Szczecina przejedzie imponująca platforma z muzyką na żywo. Muzyczny korowód wyruszy spod Urzędu Miasta i będzie grał, aż dotrze na pl. Solidarności przed gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Tu czekać będzie Orkiestra Święta Muzyki złożona z muzyków, wokalistów i instrumentalistów z całego miasta i okolic.

Na każdym z zaplanowanych przystanków na trasie przejazdu (m.in. na pl. Grunwaldzkim, przy Barze Pasztecik i Bramie Portowej) wykonana zostanie jedna piosenka z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Na finał zgromadzona na pl. przed Filharmonią Orkiestra Święta Muzyki zaprezentuje piosenkę “Tutaj”, wzruszającą balladę o naszych korzeniach.

Tekst piosenki, prymkę (linię melodyczną) oraz utwór w formacie .mp3 można pobrać ze strony internetowej Filharmonii: http://filharmonia.szczecin.pl/aktualnosci/788-Swieto_Muzyki_-_happening 

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne - filharmonie, opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego.