koncerty inne jarmarki, festyny, pchle targi

Młode Dni Miasta w Pyrzycach

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Pyrzyce
Kiedy?
Piątek, 12.08.2022
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Poniedziałek, 15.08.2022
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Na nadchodzący długi weekend szykuje się w Pyrzycach nie lada gratka dla wielbicieli różnorodnej muzyki w wykonaniu młodych talentów. W czasie „Młodych Dni Miasta” na przybyłych będą czkały trzy „Koncerty Miejskie”. To jednak nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizujące wydarzenie stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”.

 

Pierwszy koncert, w piątek 12 sierpnia o godzinie 19:30, będzie zwieńczeniem Orszaku Księcia Bogusława X, który zakończy się przy fontannie na pyrzyckim placu Wolności. Wystąpi na nim trio smyczkowe w składzie: Natalia Haręża, Nikola Haręża i Szymon Walenciak. Młodzi muzycy związani są z Akademią Muzyczną w Poznaniu. W ich wykonaniu widzowie usłyszą różnorodny repertuar, który wprowadzi ich w atmosferę wspólnego miejskiego święta.

Dwa koncerty odbędą się w niedzielę, 14 sierpnia na skwerze św. Ottona (plac przy kościele farnym w centrum miasta). O godzinie 17:00 wystąpią wokalista Wojtek Zarębski i saksofonistka Marta Kijek – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Przybyli usłyszą m.in. covery najsłynniejszych polskich ballad oraz pełnych energii tanecznych hitów. Nie zabraknie również utworów autorskich, takich jak dwa ostatnie single Wojtka Zarębskiego: „Kosmos” i „Mówię tak”.

O godzinie 19:00 wystąpi duet Natalia Grzywacz (wokal) i Jakub Juźko (akompaniament, pianino), który wykona covery najpiękniejszych utworów z pogranicza jazzu, r&b, oraz muzyki popularnej w autorskich aranżacjach.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na ulicach Pyrzyc będzie można obejrzeć wystawy zdjęć autorstwa młodych pyrzyckich fotografów oraz przygotowaną we współpracy z Archiwum Państwowym w Szczecinie wystawę fotografii z okresu PRLu znajdujących się w archiwalnych zbiorach. Na skwerze św. Ottona będzie można zaopatrzyć się w pyszne regionalne produkty (m.in. miody), a także nabyć różnorodne materiały ozdobione tradycyjnym pyrzyckim wzorem ludowym. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży (m.in. gra miejska przygotowana przez harcerzy), pchlego targu w sobotę oraz konkursu na najsmaczniejszy deser.

15 sierpnia, w związku z przypadającym tego dnia w miejscowej parafii odpustem oraz świętem państwowym, po uroczystym nabożeństwie (zaczyna się o godzinie 12:00) przy współudziale harcerzy z lokalnego zastępu „Feniks” odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz okolicznościowy odczyt. Po nim również będzie możliwość wspólnego świętowania m.in. przy pysznych ciastach, nabycia produktów zdobionych lokalnym wzorem czy skorzystania ze stoiska promującego zdrowie przygotowanego przez lokalnych studentów medycyny.

Szczegółowy program dostępny na stronie: https://www.facebook.com/events/1227803368058407/?ref=newsfeed

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję