spektakle i opery

METRO

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 16.06.2019
O której godzinie?
16:00
Za ile?
79 - 250 zł; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
To już 28 lat jak "Metro" jedzie przez świat. Ileż to gwiazd wyjechało nim z ukrycia, ileż to talentów rozbłysnęło w jego światłach, ileż milionów widzów śmiało się i płakało podczas tysięcy jego przystanków! Dołącz do nich! Wyrusz w kolejną podróż w "Metrem". Już 16 czerwca 2019 roku o 16:00 w szczecińskiej NETTO ARENIE po raz kolejny zatrzyma się "Metro".

 

Świat się zmienia,

Padają mury, otwierają się granice

Teatr też się zmienia

Niezmienne pozostają tylko marzenia...

... marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO". Gdzieś między fikcją a rzeczywistością ... Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

libretto i teksty piosenek – AGATA i MARYNA MIKLASZEWSKIE

muzyka - JANUSZ STOKŁOSA

scenografia – JANUSZ SOSNOWSKI

dźwięk – JAROSŁAW REGULSKI, KRZYSZTOF JAROSZEWSKI

kostiumy – EWA KRAUZE i MAGDALENA MACIEJEWSKA

światło - MIECZYSŁAW KOZIOŁ

efekty laserowe – DANUTA BILIŃSKA

scenariusz, choreografia i reżyseria - JANUSZ JÓZEFOWICZ

prapremiera – 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

premiera w teatrze MINSKOFF na Broadwayu /USA/ 16.04.1992r.

do kwietnia 1998r. zagrano 950 przedstawień!

Czas trwania przedstawienia 115 min (bez przerwy)

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję