koncerty

Medicine Boy + Grupa Etyka Kurpina w Domku Grabarza

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 06.12.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
20 zł
Opis wydarzenia
Cykl Tego Słucham po raz ostatni w tym roku. 6 grudnia w Klubie Storrady (w Domku Grabarza) wystąpi Medicine Boy - duet z RPA, jedna z gwiazd festiwalu muzyki psychodelicznej Space Fest. Zespół promuje swoją nową płytę, gra mroczny noise-pop. Tego wieczoru także eksperymentalny projekt solowy Grupa Etyka Kurpina.

MEDICINE BOY [RPA / psychedelic rock / shoegaze / slowcore]

Medicine Boy pochodzą z południowoafrykańskiego Kapsztadu. Od niedawna stacjonują w Berlinie. Ich muzyka nawiązuje do najwspanialszych tradycji shoegaze'u, noise- i dream popu. Na początku października nakładem znakomitego wydawnictw Fuzz Club ukazała się ich nowa, trzecia płyta zatytułowana „Lower”. To dalsze eksploracje noise-popu, pięknie rzężące i trzeszczące piosenki pełne dystynkcji, mroczne ballady oddychające przestrzenią i dotykające wyjątkowymi wokalami. To będzie ich pierwsza wizyta w Polsce. Zagrają w Szczecinie, Warszawie i Gdańsku, gdzie będą jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Space Fest.

GRUPA ETYKA KURPINA [experimental / tape therapy]

Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicz, który posługuje się techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo. Grupa Etyka Kurpina to improwizowane, oniryczne opowieści, pełne nieoczywistych zestawień dźwiękowych wprowadzające słuchacza w surrealistyczny świat plądrofonii.

Medicine Boy | Grupa Etyka Kurpina

czwartek 6 grudnia, godz. 19.00

Klub Storrady (Domek Grabarza) ul. Storrady 2, Szczecin

wstęp kosztuje 20 pln

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję