koncerty

Mazurska psychodelia w Domku Grabarza: Parampampam Trio i Bird Of Either

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 12.08.2017
O której godzinie?
20:30
Za ile?
15 zł
Opis wydarzenia
Pochodzące z Olsztyna post-rockowe Parampampam Trio będzie kolejnym gościem cyklu Tego Słucham. Grupa słynie z w pełni improwizowanych koncertów, a w ich składzie znajdziemy muzyków m.in. z legendarnej Ścianki. Wieczór w Domku Grabarza wzmocni występ szczecińskiego zespołu drone’tologicznego Bird of Either.
Parampampam Trio przez ostatnie dwa lata wypuścili… 17 epek. To efekt niekonwencjonalnego podejścia do procesu twórczego – materiał, który się ukazuje, rejestrowany jest na żywo w sali prób bądź podczas koncertu. Nie grają typowych piosenek, każdy ich występ jest w całości improwizowany. - Lubimy działanie DIY, dlatego swoje nagrania nagrywamy, realizujemy, miksujemy, ilustrujemy i wydajemy samodzielnie jako Głowa Konia Nagrania – tłumaczą.

Olsztynianie dali się poznać z różnych stron. Niekiedy jest to forma bardziej piosenkowa, w której „ogrywają” motyw prowadzący i płyną w rytmicznych, motorycznych i psychodelicznych improwizacjach, całość okraszając świdrującym, yassowym saksofonem. Czasami wolą poeksperymentować i sięgnąć do takich gatunków jak ambient, drone i noise. ParampampamTrio to Andrzej Koczan, Darek Dzwolak i Paweł Nałysnik.Drugi z zespołów, które zagrają w sobotę 12 sierpnia w Klubie Storrady (Domku Grabarza) wpisze się w powyższe stylistyki. Bird Of Either to instrumentalny projekt inwokujący utwory z pogranicza ambient/noise. Lepiąc w jedną kulę pomysły powstałe w międzyczasie oklepywania materiału swoich pozostałych zespołów, Henesh, Kutz i Petyr stworzyli własną planetę, na której sprawdzają, czy można siłą dźwięku zmieniać pogodę.Parampampam Trio i Bird Of Either
sobota 12 sierpnia 2017 r., godz. 20.30
Klub Storrady (Domek Grabarza), ul. Storrady 2, Szczecin
15 pln
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję