spotkania

Marcin Szczygielski w FiCe

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 26.04.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 w piątek, 26 kwietnia, w FiCe będzie gościł Marcin Szczygielski.

Chcemy, żeby w Polsce zapanował pozytywny snobizm, moda na kupowanie książek w księgarniach. Chcemy, żeby mieszkańcy miasta wiedzieli, gdzie mają najbliższą księgarnię, żeby TU BYWALI. Jesteśmy nieformalnym domem kultury, centrum literackim dla czytelników. Regularnie realizujemy projekty, w których gościmy pisarzy, ilustratorów, ludzi kultury.

W ten wyjątkowy wieczór zapraszamy na spotkanie z Marcinem Szczygielskim i jego książką "Poczet królowych polskich", która nawiązuje do tradycji powieści z kluczem. Można go czytać po prostu - jak trzypokoleniową, barwną sagę o losach bohaterek połączonych niejasnymi na początku więzami rodzinnymi, zamieniającymi się w psychologiczne przeciąganie liny między XX a XXI wiekiem. Można jednak potraktować tę opowieść jak swoistą szaradę, gdzie na każdym kroku czeka na czytelnika... zagadka, w której rozwiązanie przynosi hojną nagrodę. Fikcja miesza się tutaj z faktami, dokumentalna drobiazgowość z obyczajowymi prowokacjami, a nad wszystkim unosi się cień wielkiej zapomnianej gwiazdy polskiego kina międzywojennego - Iny Benity. Ta platynowa blondynka, która w latach 30. królowała na srebrnym ekranie, pod koniec II wojny światowej dosłownie zapadła się pod ziemię. Szczygielski od lat badał jej losy, a teraz - zainspirowany nimi - spróbował w swojej powieści przedstawić możliwy, choć niepotwierdzony scenariusz "bajkowego" życia gwiazdy. Efekt jego pracy okazał się sensacyjny!

Moderatorem spotkania jest Joanna Skonieczna, dziennikarka Radia Szczecin.

wstęp wolny, dla dorosłych czytelników

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2266770473389020/

Komentarze
~Nick
05.11.2019 22:04

Najnowsza powieść autora – KRÓLOWA WODY – już jest w księgarniach! W Fice na pewno też :-) Tak się prezentuje: https://youtu.be/yWdsQLSjtdI

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję