Majówka na Zamku

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 30.04.2015
O której godzinie?
22:00
Do kiedy?
Sobota, 02.05.2015
Do której godziny?
21:00
Za ile?
wstęp wolny
Opis wydarzenia
W dniach 1-3 maja Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na Familijną Majówkę.

FAMILIJNA MAJÓWKA NA ZAMKU
1 - 3 MAJA 2015

01.05.2015 (piątek)

11.00 spektakl dla dzieci "Misiaczek" - sala 101 (impreza biletowana)

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

12:00-13:00 spektakl dla dzieci "Przygody krawca Niteczki" - Art. Positiv Studio z Gryfina - dziedziniec menniczy
Spektakl oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego. Krawiec, zwany Niteczką, wyrusza w świat, by zostać królem. Po drodze spotykają go niezwykłe przygody.

13.00-14.30 festyn rodzinny (gry, zabawy i konkursy) - Art. Positiv Studio z Gryfina - dziedziniec menniczy

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

15.00-16.00 koncert kapeli ludowej Łobuziacy - dziedziniec menniczy

14.00-15.50 projekcja bajek - sala kina Zamek

16.00-16.35 film "Zamek szczeciński" - film archiwalny - sala kina Zamek

17.00 film "Selma", 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny, (127 min) - sala kina Zamek (impreza biletowana)

18:00-19:30 koncert zespołu Retro Gitary (piosenki Czerwonych Gitar) - dziedziniec menniczy
W programie utwory legendarnych Czerwonych Gitar z lat 60. i 70. oraz kompozycje Seweryna Krajewskiego. W skład zespołu wchodzą doświadczeni szczecińscy muzycy, realizujący kultowy rock-musical RENT w szczecińskiej Operze Na Zamku.

19.30 film "50 twarzy Greya", 2015, USA, dramat, romans, erotyczny (124 min) - sala kina Zamek (impreza biletowana)

02.05.2015 (sobota)

11.00 spektakl dla dzieci "Misiaczek" - sala 101 (impreza biletowana)

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

12:00-13:00 spektakl dla dzieci "Bajki Pana Brzechwy" - Teatr Rozmaitości „Gwitajcie" - dziedziniec menniczy
Spektakl oparty na najbardziej znanych utworach Jana Brzechwy. Podczas 45-minutowego spektaklu aktorzy wcielą się w rozmaite postaci, przywdziewając niemal dwadzieścia różnorodnych kostiumów. Oprawa muzyczna: Maciej Cybulski (na nowo zaaranżował muzykę skomponowaną przez Andrzeja Korzyńskiego, angażując do tego młodych szczecińskich muzyków).

13.00-14.30 festyn rodzinny (zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy i skręcenie balonów) - Teatr Rozmaitości Gwitajcie - dziedziniec menniczy

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

14.00-15.50 projekcja bajek - sala kina Zamek

16.00-16.35 film "Zamek szczeciński" - film archiwalny - sala kina Zamek

17.00 film "Selma", 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny, (127 min) - sala kina Zamek (impreza biletowana)

18:00-19:30 koncert "Lata dwudzieste, lata trzydzieste... czyli dawnych wspomnień czar"
Lucyna Boguszewska, Jakub Gwit, Miłosz Wojciechowski - dziedziniec menniczy
„Za parę lat przez Nowy Świat już inni ludzie wieczorami będą szli..." - tak brzmią słowa piosenki z filmu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste". W programie utwory o znajomo brzmiących tytułach, np. „Już nie zapomnisz mnie", „Umówiłem się z nią na dziewiątą", „Zimny drań", czy niezapomniane „Brunetki, blondynki".

20.30 spektakl teatralny "Dzieła wszystkie Szekspira" - sala kina Zamek (impreza biletowana)

03.05.2015 (niedziela)

11.00 spektakl dla dzieci "Misiaczek" - sala 101 (impreza biletowana)

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

12.00-13.00 Występ zespołu Kostka Cukru pod dyrekcją Ryszarda Leoszewskiego - dziedziniec menniczy
Młodzieżowy zespół Kostka Cukru (Ryszard Leoszewski - muzyka, Barbara Stenka - słowa) prezentuje kabaretowo-liryczny program przekonując, że „jak nie będzie tak, to będzie inaczej", a najważniejsze w życiu jest to, aby kochać się i lubić.

12.00-15.50 projekcja bajek - sala kina Zamek

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

16.00-16.35 film "Zamek szczeciński" - film archiwalny - sala kina Zamek

16.00-17.00 koncert w wykonaniu zespołu Luz Blues - dziedziniec menniczy

17.00 film "Selma", 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny, (127 min) - sala kina Zamek (impreza biletowana)

18.00-19.30 koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami - dziedziniec menniczy
Utwory z płyt „Stempelek", „Ulica Mandelsztama", czy „Wiem Jak Nie Jest" oraz premierowe kompozycje z akustycznym brzmieniem Sklepu z Ptasimi Piórami. Ryszard Leoszewski jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, uhonorowany Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Występował obok takich artystów jak Rick Wakeman - YES czy Bobby McFerrin.

19.30 film "50 twarzy Greya", 2015, USA, dramat, romans, erotyczny (124 min) - sala kina Zamek (impreza biletowana)

Zainteresowani zwiedzaniem Zamku spotykają się na dziedzińcu menniczym, przy wejściu I (1, 2, 3 maja, godz. 11:00 oraz 15:00 - udział bezpłatny).

PRZYGODY KRAWCA NITECZKI
Spektakl oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego pt. „O tym, jak Krawiec Niteczka został królem". Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat, by zostać królem. Po drodze spotykają go niezwykłe przygody oraz wiele przeszkód, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.

BAJKI PANA BRZECHWY
Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i "Tajemniczych Wyspach Bergamutach". Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych wierszach. Oprawą muzyczną zajął się Maciej Cybulski, który na nowo zaaranżował muzykę skomponowaną przez Andrzeja Korzyńskiego, angażując młodych szczecińskich muzyków. Podczas 45-minutowego spektaklu aktorzy wcielają się w rozmaite postaci, przywdziewając niemal dwadzieścia różnorodnych kostiumów. Spektakl ten z pewnością dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym, chociaż na chwilę, powrócić wspomnieniami do czasów beztroskiego dzieciństwa.

KONCERT ZESPOŁU RETRO GITARY
RETRO GITARY to zespół muzyczny wykonujący utwory legendarnego polskiego zespołu CZERWONE GITARY. W repertuarze grupy znajdziecie Państwo utwory z lat 60', 70' oraz kompozycje Seweryna Krajewskiego. W skład zespołu RETRO GITARY wchodzą doświadczeni szczecińscy muzycy, którzy wspólnie pracowali przy realizacji kultowego rock-musicalu „RENT" w szczecińskiej Operze Na Zamku. Nowe aranżacje starych przebojów, zachowane w stylistyce „retro", starannie dobrany repertuar, jakość wykonania, stylizowane stroje oraz niepowtarzalny tembr głosu wokalisty spowodują, że słuchacze zostaną przeniesieni w dawne lata bawiąc się i śpiewając przeboje zespołu, który słuchany jest przez trzecie pokolenie Polaków.

KONCERT LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE ...czyli dawnych wspomnień czar...
"Za parę lat przez Nowy Świat już inni ludzie wieczorami będą szli..." tak brzmią słowa piosenki "Lata dwudzieste, lata trzydzieste" z pamiętnego filmu o tym samym tytule. Mimo upływu czasu, piosenki dwudziestolecia międzywojennego nadal wzruszają kolejne pokolenia słuchaczy, emanując ciepłem, humorem, a czasem tęsknotą za tym co nieuchronnie już przeminęło... "Lata dwudzieste, lata trzydzieste..." to sentymentalna podróż do tamtych cudownych dni, w których królowały piosenki o znajomo brzmiących tytułach takich jak: "Już nie zapomnisz mnie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań, czy niezapomniane "Brunetki, blondynki". Były to dni wspaniałych przebojów oraz nieprzeciętnie zdolnych twórców i wykonawców. Spektakl przenosi widza w czasie i przestrzeni, pozwala na nowo odkryć bogactwo twórczości międzywojennej, a także jej nieodparty i subtelny urok.

KOSTKA CUKRU
Młodzieżowy zespół KOSTKA CUKRU zaprezentuje kabaretowo - liryczny program (autorzy: Ryszard Leoszewski - muzyka, Barbara Stenka - słowa), w którym z pobłażaniem, troską i wyrozumiałością pochylają się nad niedoskonałością ludzkiej natury, przekonają publiczność, że „jak nie będzie tak, to będzie inaczej" - a najważniejsze w życiu jest to, aby kochać się i lubić. KOSTKA CUKRU - to istniejąca od 2002 roku młodzieżowa grupa artystyczna. Śpiewające i lubiące żywe słowo dziewczyny znają się od wielu lat. W dziecięcym zespole ARFIK, przeżyły niejedną burzę, podróż i chwilę wzruszenia. Dzięki temu zrozumiały i pokochały teatr - teraz samodzielnie próbują go tworzyć, polegając na własnych głosach, gestach i emocjach. Pierwszy spektakl KOSTKI CUKRU - „Wypożyczalnia" zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa 2003" w Łodzi, oprócz tego nagrodę za muzykę. W następnych latach KOSTKA zdobyła tytuły laureata na Festiwalach w Choszcznie i Toruniu, a także III miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy.

RYSZARD LEOSZEWSKI - akustycznie
Ryszard Leoszewski tym razem z akustycznym brzmieniem Sklepu z Ptasimi Piórami. Zaprezentuje utwory dobrze znane publiczności z płyt: „Stempelek", „Ulica Mandelsztama", czy „Wiem Jak Nie Jest", jak i premierowe kompozycje. Ciekawe instrumentarium, szlachetna i zróżnicowana warstwa muzyczna, niebanalne, refleksyjne teksty zapowiadają dynamiczny i klimatyczny koncert. Ryszard Leoszewski, to kompozytor i wokalista, założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, uhonorowany Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Występował z wieloma znanymi artystami i zespołami (m.in. Rick Wakeman - YES, Bobby McFerrin). 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję