spotkania inne

Magiczny Szczecin [wernisaż]

foto: materiały organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 16.05.2018
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
16 maja o godzinie 18.00 zostanie otwarta wystawa "Magiczny Szczecin" - na ścianach Starej Rzeźni zobaczymy kilkadziesiąt niezwykłych fotografii przedstawiających nasze miasto, autorstwa jednego z najlepszych szczecińskich fotografów - Przemysława Budziaka. Zobaczymy Szczecin za dnia i w nocy, miejsca najpopularniejsze, ale i te, których nie widzimy codziennie, a które także robią wrażenie.
Wystawa Magiczny Szczecin

Czy nasze miasto jest piękne? Jeszcze kilka lat temu pewnie niektórzy kręciliby nosem. Dzisiaj nie ma już wątpliwości, że Szczecin jest coraz ładniejszy i wystarczy się rozejrzeć by zobaczyć miejsca, które warto pokazywać osobom, które nigdy tu jeszcze nie były. Już od 16 maja w Starej Rzeźni do zobaczenia będzie wystawa „Magiczny Szczecin” autorstwa jednego z najlepszych fotografów z naszego miasta – Przemysława Budziaka. Jak mówi fotografią pasjonował się od zawsze, a celem jego pracy jest pokazywanie pięknego oblicza Szczecina. Co zobaczymy na wystawie?

Wybranie kilkudziesięciu zdjęć z kolekcji kilku tysięcy zadaniem łatwym nie jest, ale się udało. Już 16 maja w Starej Rzeźni na Łasztowni otwarcie wystawy Przemysława Budziaka. Fotograf pokaże swoje najlepsze zdjęcia przedstawiające różne miejsca w Szczecinie:

– Chciałbym pokazać to miasto jako miejsce, które może być interesujące dla osób, które nigdy tu nie były. Lepiej pokazywać ładne rzeczy niż hejtować i pokazywać brzydotę. Powinniśmy pokazywać, co nam się podoba i czym warto się chwalić. Nie mam jednego zdjęcia, które uważam za najlepsze. Zawsze czegoś mi brakuje i zawsze wiem, co chciałbym zrobić inaczej. Fotografia, zwłaszcza architektury i pejzażu jest nieprzewidywalna, dążenie do idealnego zdjęcia jest więc niemożliwe. Mam jednak faworytów i ciężko było się zdecydować, poprosiłem przyjaciół z Polskiego Towarzystwa Fotograficznego o pomoc w wyborze 20 zdjęć, które zawisną w Starej Rzeźni – mówi Przemysław Budziak.

Autor zapewnia, że na wystawie zobaczymy miejsca bardzo znane i lubiane, ale także miejsca, które są nieoczywiste i będą wymagały od nas bardziej wnikliwej analizy, gdzie były robione. Wystawa odbędzie się w Starej Rzeźni na Łasztowni. Przemysław Budziak przyznaje, że jest miłośnikiem tego miejsca: – Cały czas odkrywam Łasztownię na nowo, niegdyś miałem wstęp do portu i jako małe dziecko widziałem Szczecin z zupełnie innej perspektywy. Odkąd można tam wchodzić widzę to w inny sposób – mówi fotograf.

Wernisaż będzie miał miejsce 16 maja w Starej Rzeźni o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję