Made in Szczecin: Fortepain, Mandylion

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 30.04.2011
O której godzinie?
18:00
Za ile?
wstęp jak na ekspozycje
Opis wydarzenia
Już w najbliższą sobotę. 30. kwietnia, tym razem o godzinie 20:00 rozpocznie się kolejny koncert w ramach cyklu Made in Szczecin Born to be Wild. Miejsce na scenie szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji zajmą tym razem Mandylion i Fortepain. Zespoły zapełnią przestrzeń pomiędzy Junakami i Sokołami dźwiękami pełnymi energii tworząc klimat idealnie pasujący do atmosfery panującej w zajezdni na Niemierzyńskiej.

Fortepain


Fortepain to projekt powstały na jesieni 2009 roku w wyniku chęci stworzenia zespołu, który ma na celu połączenie poezji i ambitnej muzyki. Cel ten artyści realizują poprzez łączenie dzieł Tadeusza Różewicza, Roberta Kasprzyckiego, czy też własnych liryków z progresywnym rockiem. Aranżacje bardzo ciekawie uwypuklają treści przekazywane w tekstach. Muzyków, jak sami twierdzą, najbardziej inspiruje twórczość Pink Floyd, Republiki, Porcupine Tree, Opeth czy Dream Theater. Wpływy wymienionych artystów są słyszalne, ale trudno mówić o kalce któregokolwiek z nich, Fortepain dodaj bowiem wiele „od siebie” tworząc ostatecznie muzykę ambitną, ale pozbawioną nadęcia.
 


Mandylion


Niecałe dwa lata działalności i wspólne koncerty z Katem, Jelonkiem, Closterkeller. Takimi osiągnięciami może się pochwalić szczeciński Mandylion. Kapela, jak sama o sobie pisze, gra gotycki rock oraz symfoniczny melodyjny heavy, wzbogacony dawką progresji. Wszyscy fani Nightwish czy The Gathering najprawdopodobniej będą w stu procentach usatysfakcjonowani tym, co prezentuje sobie zespół.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję