koncerty imprezy cykliczne

LETNIE KONCERTY PLENEROWE: ELLINIKI KARDIA

fot. materiały prasowe/ fot. L. Kopecki

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 17.07.2022
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Podczas koncertu usłyszymy piosenki należące do panteonu greckiej muzyki. Od ballad poprzez tawerniane zebbekika, po energetyczne tsifteteli.

 

– Elliniki Kardia znaczy „greckie serce”, coś co bije w naszej piersi i definiuje nasze artystyczne dusze. Jest to tytuł muzycznego programu – wędrówki po najciekawszych rejonach greckiej kultury – informują wykonawcy.

Stella Karalis jest skrzypaczką, absolwentką konserwatorium w Atenach i Akademii Sztuki w Szczecinie. Gra też na akordeonie oraz baglamie, czyli instrumencie strunowym popularnym w Grecji i Turcji. Jej żywiołem jest w równym stopniu muzyka klasyczna, jak i grecka.

Mitro Dymitriadis to wszechstronny gitarzysta i wokalista, który równie dobrze czuje się w muzyce latynoamerykańskiej, anglosaskiej, polskiej oraz greckiej.

 

Od wielu lat w czasie wakacji Zamek organizuje na swoim dziedzińcu Letnie Koncerty Plenerowe. Wśród zaproszonych wykonawców są zespoły i artyści reprezentujący różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz czy swing. Koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę lipca o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję