koncerty imprezy cykliczne

LETNIE KONCERTY PLENEROWE: ANDRZEJ SZPAK Z ZESPOŁEM

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 31.07.2022
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Koncert będzie muzycznym wspomnieniem I i II Festiwalu Młodych Talentów, które odbyły się w Szczecinie w 1962 i 1963 r.

 

Ta ogólnopolska impreza wyłoniła wówczas takie talenty, jak Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Mira Kubasińska czy Tadeusz Nalepa. Dzięki niej Szczecin nazywany jest kolebką polskiego bigbitu.

Podczas koncertu na Zamku muzycy przypomną historię obydwu festiwali wykonując najbardziej znane i lubiane piosenki z tamtych czasów: „O mnie się nie martw”, „Chłopiec z gitarą”, „Rudy rydz”, „20 lat”, „Trzynastego”, „Zakochani są wśród nas”, „Pod Papugami”, „Kiedy byłem małym chłopcem” czy „Dziwny jest ten świat”.

 

Andrzej Szpak – wokal i instrumenty klawiszowe (finalista The Voice Senior)

Natalia Wiśniewska – wokal

Swietłana Lewicka – wokal

Waldemar Zieliński – gitara

Tomasz Szpak – perkusja

 

Od wielu lat w czasie wakacji Zamek organizuje na swoim dziedzińcu Letnie Koncerty Plenerowe. Wśród zaproszonych wykonawców są zespoły i artyści reprezentujący różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz czy swing. Koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę lipca o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję