koncerty

Letnie Koncerty Plenerowe 2020 [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 26.07.2020
O której godzinie?
16:00
Za ile?
20 zł; bilety online: http://bilety.zamek.szczecin.pl/
Opis wydarzenia
Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku od wielu lat organizujemy koncerty w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

 

Uwaga!

Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie obowiązuje przestrzeganie specjalnego reżimu sanitarnego, m.in.: stosowanie maseczek ochronnych, ograniczona liczba zwiedzających i uczestników wydarzeń, konieczność dezynfekcji rąk, wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia (na wydarzeniach plenerowych). Szczegółowe informacje znajdują się regulaminach dotyczących bezpiecznego zwiedzania zamku, zasad zwiedzania wystaw oraz uczestnictwa w wydarzeniach plenerowych. Wszystkie regulaminy oraz wzór oświadczenia o stanie zdrowia dostępne są na www.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I).


Program Letnich Koncertów Plenerowych:

5 lipca (niedziela), godz. 16:00

bilety: 20 zł

After Blues

w składzie: Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja), Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal)

Zespół After Blues działa nieprzerwanie od 40 lat. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal) – jego założyciele. Artyści wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swoim koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w tworzeniu nagrań z innymi wykonawcami. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim – Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal organizowany przez 18 lat). W roku 2009 duet After Blues był nominowany do prestiżowych nagród: Fryderyki i Superjedynki. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte za: ogromny wkład w polską muzykę bluesową, wieloletnią twórczą działalność oraz w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce, a także promowanie Pomorza Zachodniego w kraju i poza jego granicami. W roku 2018 i 2019 duet After Blues został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za całokształt twórczości.

After Blues od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem. Zespół wykonuje repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar, przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów i publiczność. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach muzycy wykonują utwory z repertuaru zespołu Breakout, standardy blues-rockowe i przede wszystkim kompozycje własne. W programie koncertu nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej Trójki i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

12 lipca (niedziela), godz. 16:00

bilety: 20 zł

Cafe Jazz Quartet

w składzie: Krzysztof Marek (klarnet), Robert Jarzębski (gitara akustyczna),  Janusz Jędrzejewski (kontrabas), Ryszard Słowicki (instrumenty perkusyjne)

Cafe Jazz Quartet wykonuje klasykę swing jazzu (1930-1960) z udziałem skromnego instrumentarium: klarnet, gitara, kontrabas, werbel (szczotki). Stylistyką brzmieniową nawiązuje do zespołów klubowych z epoki swingu.  Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład sprawia, że grupa brzmi klarownie i w sposób przejrzysty. W obecnym składzie zespół działa od roku 2017.

Tworzą go znakomici artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego:

- Krzysztof Marek, absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu w Zielonej Górze, koncertmistrz  w orkiestrach reprezentacyjnych Wojska Polskiego. Swój warsztat muzyczny doskonalił współpracując z wieloma zespołami, również z jazzowymi;

- Robert Jarzębski jest instrumentalistą i kompozytorem, który w swojej karierze grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem oraz jako wieloletni członek zespołu Sklep z Ptasimi Piórami; 

- Janusz Jędrzejewski, ceniony muzyk – gitarzysta basowy, grający także na kontrabasie, aranżer i kompozytor. Współpracował m.in. z: Eleni, Dixi Lovers, Janem „Izbą” Izbińskim, duetem After Blues. Tworzył również własne projekty. Ostatnio zaangażowany w pracę m.in. z Jackpot, Los Cafe, Swing Lovers;

- Ryszard Słowicki to znany szczeciński bard tworzący własną muzykę i teksty, multiinstrumentalista. Dorobek artystyczny każdego z muzyków stanowią nagrania płytowe zarówno studyjne, jak i koncertowe. W kwietniu 2017 r. zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę. W przygotowaniu jest kolejna płyta z polską muzyką filmową. W programie koncertu znajdą się tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. „Czterdziestolatek”, „Nie lubię poniedziałku”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

19 lipca (niedziela), godz. 16:00

bilety: 20 zł

"W 80 minut dookoła świata"

Witold Pełka – prowadzenie koncertu

AQuartet

w składzie: Monika Schmidt (pierwsze skrzypce), Adriana Urbacz (Idrugie skrzypce), Radosław Mikołajczyk (altówka), Joanna Jerchel (wiolonczela)

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w roku 2000. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wielokrotnie występował na konferencjach naukowych, szkoleniach organizowanych przez renomowane uczelnie oraz instytucje naukowe całej Polski. Zespół ma w swoim repertuarze muzykę rozrywkową, jak i klasyczną.

26 lipca (niedziela), godz. 16:00

bilety: 20 zł

Duet gitarowy Compadres

w składzie: Przemysław Bielec, Marian Mazurek

Duet Compadres to dwóch gitarzystów, którzy z wielką pasją oddają się grze na gitarach klasycznych, potrafiący  zagrać niemal wszystko. Przemysław Bielec oraz Marian Mazurek stanowią bardzo zgrany zespół - potrafią zbudować piękny nastrój, zachwycać jazzowymi standardami lub porwać publiczność do zabawy żywiołową muzyką hiszpańską.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję