koncerty

Letni Koncert Plenerowy: Wojtek Rapa Quartet z nowym projektem "Inaczej"

CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 14.07.2019
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
„Inaczej” to nowy projekt muzyczny kwartetu Wojtka Rapy. Program koncertu wypełnią utwory Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena i inne utwory w stylistyce pop-jazz-rock.

 

Wojtek Rapa Quartet

14.07.2019 (niedziela), godz. 16.00

Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Wojtek Rapa Quartet – „Inaczej”

Małgorzata Jarmoc – wokal

Wojtek Rapa – wokal, gitary

Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas

Jakub Fiszer – perkusja

 

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikarz muzyczny, współpracownik magazynu „TopGuitar”. Grał w popularnych zespołach big-beatowych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. Wawele czy Telegram Jacka Bromskiego. Współpracował z pionierami polskiego mocnego uderzenia – Kasią Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami NO TO CO i Czerwonych Gitar. W latach siedemdziesiątych brał udział w festiwalach Jazz nad Odrą, Festiwalu Awangardy w Kaliszu.

Pomysłodawca cyklu koncertów „Szczecińskie Dinozaury” oraz „Muzyczne Zaduszki”. Od 1995 roku kieruje własna formacją jazz-rockową Wojtek Rapa Quartet, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Z. Levandkiem, T. Grabowskim, A. Wentem, P. Serafińskim. Jest stałym członkiem legendy polskiej sceny big-beatowej – zespołu Czerwono-Czarni, autorem książek o tematyce rockowej „Szczeciński big-beat, Czerwono-Czarni i ja”, „Mocne uderzenie po szczecińsku”. Jako solista i wraz z zespołem wystąpił w filmie „Bilet na Księżyc”, nagrodzonym na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2013 roku.

W kwietniu 2018 r. Wojtek Rapa obchodził jubileusz 55-lecia działalności artystycznej. Wiosną br. otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska w dowód uznania za popularyzowanie bigbitu w Polsce i zagranicą oraz wkład w życie kulturalne miasta Gdańska.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję