Lebowski (multimedialny koncert)

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 06.10.2012
O której godzinie?
16:00
Za ile?
15 zł normalny 10 zł ulgowy
Opis wydarzenia
Zespół Lebowski wraz z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, zapraszają na multimedialny koncert w trakcie którego zostaną zaprezentowane kompozycje z albumu "Cinematic" jak i premierowe utwory. Wydarzenie odbędzie się 6 października o godzinie 18:00 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (sala księcia Bogusława X - wejście B,D) przy ulicy Korsarzy 34. Bilety w cenie 15zł (normalny) i 10zł (ulgowy) do nabycia w Kasie Zamku (tel. 91 43 47 391) i CIT (91 48 91 630).

Lebowski - zespół grający szeroko rozumianą "muzykę progresywną".

Zespół tworzą: klawiszowiec Marcin Łuczaj, gitarzysta, okazjonalnie zasiadający także za samplerami Marcin Grzegorczyk, basista Marek Żak oraz perkusista Krzysztof Pakuła.

Zespół powstał w 2002 roku. Po trzech latach muzycy formacji postanowili nagrać debiutancki album. Praca przy tworzeniu albumu trwała kilka lat. „Cinematic" to album, na którym usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

„Cinematic" to muzyka do nieistniejącego filmu. Tematycznie można uznać ją za koncept album , dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Charakterystyczne dla „Cinematic" są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego („Hydrozagadka", „ Pamiętnik znaleziony w Saragossie", „Dziecko Rosemary").

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z ponad 20 krajów, tytuły „albumu tygodnia" w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach „Metal Hammer", „Teraz Rock", „LIZARD", „Nocturne" (Serbia), „Inferno" (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy.
Rok 2011 upłynął zespołowi pod znakiem koncertów, mi.in na International Rock Conspiracy w Berlinie, czy Ino Rock Festiwalu u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) i Pain Of Salvation. Rok 2012 to ciągły wzrost popularności Lebowskiego w kraju i za granicą.

Aktualnie zespół jest w trakcie przygotowywania nowej płyty, na którą z niecierpliwością oczekują jego fani.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję