spotkania

Latarnia umarłych. Spotkanie z Leszkiem Hermanem

foto: fragment okładki / materiały prasowe

Gdzie?
13 Muz i Klub Delta
Kiedy?
Piątek, 24.03.2017
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
23 marca w Klubie Delta (Dąbie) i 24 marca w Klubie 13 Muz odbędzie się spotkanie z Leszkiem Hermanem poświęcone jego najnowszej książce pt. „Latarnia umarłych”. Oba spotkania odbędą się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Pod koniec 2015 roku do rąk czytelników trafiła książka „Sedinum. Wiadomości z podziemia”. Autor w sposób brawurowy wrzucił nas w niej w misternie skonstruowaną fabułę sensacyjną, przystępnie, a zarazem w bardzo rzetelny sposób ujawnił fakty historyczne naszego miasta i regionu, począwszy od średniowiecza do czasów współczesnych, oraz z rozmachem doprowadził do kilku katastrof budowlanych na terenie Szczecina.

I kiedy jeszcze dobrze człowiek nie ochłonął po tym sensacyjnym majstersztyku, jeszcze nie zdążył sprawdzić u źródeł historycznych faktów o Templariuszach, czarownicach i masonach, a tu proszę bardzo: koniec roku 2016 i kolejna „jazda bez trzymanki” w książce pt. „Latarnia umarłych”. Paulina, Igor i Johann, główni bohaterowie z „Sedinum…”, ponownie zostają wplątani w kryminalne wątki dotyczące kilku morderstw oraz tajemnice związane z ostatnimi miesiącami wojny i niemiecką wunderwaffe. Jest domniemany skarb Cesarza Północy, który trzeba odkryć gdzieś na dnie Bałtyku, są chytrzy i niebezpieczni Rosjanie, jest i Piotr Krzystek.

Spotkanie z autorem wzbogaci pokaz slajdów z miejsc i zabytków opisanych w książce, a poprowadzi je Michał Rembas. Podróżniki, publicysta, autor książek związanych z naszym regionem: „Zachodniopomorskie Tajemnice”, „Bitwa o Szczecin”, „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły” czy też ostatnio wydane „Cuda na fasadach. Detale szczecińskich budynków”. Dzięki uprzejmości Księgarni Zamkowa będzie można zakupić publikacje autora.

Spotkanie organizuje Fundacja „Pięć Palców” dzięki dotacji Urzędu Miasta Szczecin.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję