wystawy

Kultowe produkty – od junaka do pasztecika

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 04.07.2020
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Środa, 30.09.2020
Do której godziny?
16:00
Za ile?
12 i 6 zł
Opis wydarzenia
Od 4 lipca do końca września w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie będzie można oglądać wystawę opowiadającą o kultowych produktach, które powstawały w polskim Szczecinie.

 

Do dziś wspominane: sukienki z Dany, dżinsy z Odry, paprykarz z „Gryfa”, junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli, paszteciki z baru przy al. Wojska Polskiego, piwo z browaru na Pomorzanach, kasety magnetofonowe z Wiskordu. Historię przedmiotów, które towarzyszyły szczecinianom od lat 50. XX wieku do czasów III Rzeczpospolitej będzie można poznać, zwiedzając szczecińskie muzeum. Zdjęcia, przedmioty z epoki i pokaz mody szczecińskich projektantów – co prawda na manekinach.

Warto wpaść na ul. Niemierzyńską, ponieważ epidemia przeszkodziła wielu szczecinianom w obejrzeniu imponującej, największej na świecie kolekcji Stoewerów – rodziny najsłynniejszych szczecińskich fabrykantów. Setki zabytków: samochody, rowery, maszyny do szycia i pisania – czekają.

Wystawę kultowych produktów będzie można oglądać do końca września.

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję