Gdzie i kiedy?
Od: wtorek, 16 lutego 2021, 10:00
Do: wtorek, 16 lutego 2021, 15:30
Za ile?
darmowe
Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, edukatorów, animatorów i wszystkich zainteresowanych wpływem zanieczyszczenia hałasem na nasze życie na konferencję online, podczas której zajmiemy się tematem ekologii akustycznej. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego w godzinach 10:00-15:30 na platformie ZOOM.

 

W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie od dłuższego czasu zajmujemy się analizowaniem problemu hałasu, którym zanieczyszczone jest nasze środowisko i przestrzeń publiczna. Rozwiązania w tym zakresie proponuje ekologia akustyczna i właśnie tym tematem zajmiemy się podczas konferencji online 16 lutego odbywającej w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki”. Zaprezentowane zostaną różne perspektywy badawcze ekologii akustycznej – antropologiczne, filozoficzne, socjologiczne, medioznawcze, a także z dziedzin medycyny – otolaryngologiczne i neuropsychologiczne. Refleksje teoretyczne skonfrontujemy z praktykami artystycznymi i pedagogicznymi. Wspólnie z naszymi gośćmi postaramy się usłyszeć przyszłość.

Problem hałasu w naszym otoczeniu kieruje naszą uwagę na czynność, na której w Filharmonii znamy się najlepiej – słuchanie. Rozwijając praktyki świadomego i aktywnego słuchania mamy wpływ na kształt społeczeństwa oraz dialogu i współpracy różnych jego grup. Stajemy się współodpowiedzialni za to, co wydarzy się w nadchodzących dniach, miesiącach i latach.

W ramach ogólnopolskiego sympozjum swoje doświadczenia wymienią przedstawiciele środowiska naukowego, aktywiści trzeciego sektora, pracownicy firm związanych z akustyką i ośrodków medycznych. Konferencja będzie próbą kompleksowego wglądu w polską refleksję na temat ekologii akustycznej.

 

Wtorek, 16 lutego 2021, 10:00 – 15:30

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Wydarzenie online na platformie ZOOM

Aby wziąć udział, wypełnij formularz rejestracyjny >>>

Uczestnikom przesłany zostanie link do wydarzenia, materiały konferencyjne oraz po zakończeniu – zaświadczenie o uczestnictwie.

Pełen program konferencji znajduje się na stronie internetowej kampanii