koncerty

Koncert w Piwnicy: Enemigos del Silencio i Grupa Etyka Kurpina

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 20.01.2018
O której godzinie?
21:00
Za ile?
3 - 17 zł
Opis wydarzenia
Ogrody Kultury zapraszają w sobotę, 20 stycznia, na dwa fantastyczne koncerty. W Piwnicy Kany zagrają tego wieczoru Enemigos del Silencio (Szczecin) i Grupa Etyka Kurpina (Kołobrzeg)!
Enemigos del Silencio, czyli psychodeliczny rock&roll. Zamykajcie drzwi od sali, bo gracie tak głośno, że łeb boli i w uszach szumi przez całą noc – powiedział stróż pilnujący budynku, w którym grają. Prawdę świętą powiedział, bo tak właśnie grają. Nic dziwnego, że nazwali się po hiszpańsku Wrogowie Ciszy. Czterech facetów ze Szczecina, którzy grali już wcześniej tu i tam, pod szyldem EdS miesza gitarową psychodelię z rokendrolowym wygarem. Pierwszy koncert zagrali w grudniu 2017, ale wyglądajcie następnych, bo zamierzają 2018 wziąć za ryj.

Grupa Etyka Kurpina to projekt eksplorujący technikę kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Na żywo montowane przy użyciu magnetofonów (2x "Philips d6350", 2x "sony wm-d6c", aiwa TP-VS615). Grupa Etyka Kurpina to improwizowane, oniryczne opowieści, pełne nieoczywistych zestawień dźwiękowych wprowadzające słuchacza w surrealistyczny świat plądrofonii.

Wydarzenie odbywa się w ramach współpracy Piwnicy Kany z firmą Ogrody Kultury i Stowarzyszeniem Po Prostu Sztuka.

Wstęp: od 3 do 17 zł (rzut trzema kostkami - zależy od szczęścia). Dochód z koncertu przeznaczony jest dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie!
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję