koncerty

Koncert Rogera Döringa

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 19.05.2017
O której godzinie?
21:00
Za ile?
15 zł
Opis wydarzenia
Roger Döring tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i tanecznych. Podczas kameralnego, solowego koncertu w Piwnicy Kany zagra na kilku instrumentach dętych (saksofon, tuba, klarnet).
Spowolnione tempo jego utworów stanowi odpowiedź na otaczający nas pośpiech. Najpierw zapętlone brzmienia skupiają nas w tu i teraz, skutecznie izolując od znanego z codzienności zgiełku. Kolejne, dokładane warstwy dźwięków harmonizują oddech i uspokajając ciało, dają wgląd w sceny rozgrywane w wyobraźni. Seans poznawania, przybliżania się do „siebie”. Po powrocie z koncertu w kwietniu jeden z anonimowych widzów napisał w swoim dzienniku: „Teatr jednego muzyka? Raczej zaproszenie do osobistego świata, wyprawa w nieznane, powolna podróż za oddechem − w półmrok, w przestrzeń, w której jest miejsce na ciszę i na zgrzyt statywu. Kim jesteś, Rogerze Doeringu, który swoimi klarnetami, saksofonami i tubami dawałeś świadectwo własnego „nie wiem"? Kim jestem? Słyszę to pytanie za plecami.”

19 maja, godzina 21:00
„Muzyka dla teatru”, koncert Rogera Döringa
Piwnica Kany, wstęp: 15 zł
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję