Gdzie i kiedy?
sobota, 15 września 2018, 18:00
Za ile?
darmowe
Koncert przepełniony nostalgią argentyńskich i polskich tang. Romantyczne i melancholijne melodie porwą publiczność do odległych zakątków Buenos Aires, gdzie narodziło się tango. Słuchacze będą mogli poczuć klimat nadmorskiej portowej tawerny z Rio de la Plata oraz powrócić do klimatów przedwojennej Warszawy!

Wieczór z polskim i argentyńskim tangiem - Magdalena Lechowska i Tanguedia

15.09.2018 (sobota), godz. 18.00, Dziedziniec Menniczy

wstęp wolny

Trio „Tanguedia” to niezwykłe połączenie energicznej gry na akordeonie, lirycznych skrzypiec oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa S. Markowskiego. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka!

Stanisław Słowiński, skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Finalista konkursu o tytuł "Nowej Nadziei Jazzu" w ramach Novum Jazz Festiwal (2014 r.) Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. W styczniu 2015 r. został uhonorowany Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. W 2016 r. wraz z swoim zespołem wygrał konkurs Jazz Juniors oraz pojawiła się jego płyta „Landscapes too easy to explain”.

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.